MOBİL TEKNOLOJİ

4.5G’ye Nasıl Geçilir ? 4.5G Sorunları Nelerdir ?

4.5G Nasıl Geçilir
4.5G Nasıl Geçilir

4.5G’ye Nasıl Geçilir ? 4.5G Sorunları Nelerdir ?

4.5G ile ilgili soruları bu makalede yayınlamaya karar verdik. 1 Nisan 2016 tarihi ile Türkiye 4.5G sistemine geçiş yapıyor. 4.5G ye geçmek akıllıca bir davranış mı yoksa ne tür eksiklikleri var gelin hep birlikte bu yazı da açıklık kazanalım.

4.5G Türk Telekom Sim Kart Hatası

4.5G Türk Telekom Sim Kart Hatası

4.5G’ye Nasıl Geçerim ? 

4.5G’ye geçmek için Vodafone, Turk Telekom ( Avea ) veya Turkcell kullanmanız fark etmez, hepsinde bir bayiye gitmek gerekiyor. En önemli adım yeni 4.5G sim kartı alabilmek için kartın sahibi gerekiyor. Aksi taktirde ne kadar yakını olursanız olun 4.5G sim kartı vermiyorlar. Kart sahibi ile birlikte bayiye gittikten sonra telefonunuzdan bir mesaj atıp yeni 4.5G sim kartınızı 5 dakika içinde alabiliyorsunuz.

Eski kartınızı devre dışı bırakıp yerine yeni aldığınız 4.5G sim kartı aktif ediyorlar.

4.5G’ye Geçmek Ne gibi Sorunlar Teşkil Eder ? 

4.5G’ye geçmeden önce bir kez daha düşünmenizi tavsiye ederim. Tamam 4.5G hızı gerçekten çok iyi fakat bunun size ne gibi dezavantajları olabilir ? Öncelikle belirtmeliyim ki kullanacağınız 4.5G hızı telefon şarjını daha hızlı bitirecektir. Bunun dışında alacağınız sinyallerde artmaktadır. Bu tip sorunlar hafif kalıyor olabilir belki ama 4.5G’ye geçenler için bazen daha ciddi problemler olabiliyor.

4.5G’ye geçince sim kartınız düzgün çalışmayabilir. Türk Telekom kullanıyorum. Ne yazık ki erkenden 4.5G’ye geçmek gibi bir hata yaptım.

4.5G’ye gelin 10 GB veriyoruz cümlesine ALDANMAYIN !

4.5G türk telekom 10 GB hediyesi faturasız hatlar için geçerli değil.. Ayrıca sim kartım değiştikten sonra telefon çekmemeye başladı. Sinyal sürekli gidiyor. Arıyorum daha henüz 4.5G’ye geçme aşaması tamamlanmadı sorunlarınız ondan kaynaklanıyordur dedi. Kendi Türk Telekom temsilcilerinin telefonlarında bile bu sorunun olduğunu itiraf ettiler. Umarım bu rezillik 1 Nisandan sonra geçer..

UYARI: 4.5G’ye geçmeniz için sim kart haricinde telefonunuzun da 4.5G’yi desteklemesi gerekiyor. Kullandığınız telefonunun 4.5G’ye uyumlu olup olmadığını muhakkak kontrol ettirmelisiniz..

Kısacası 4.5G’ye geçmeden önce tekrar tekrar düşünüp, sorup öyle almanızı tavsiye ediyorum.

3 Yorum Var

  • İlgili kontroller yapıldıktan sonra şebekenin de destekleyip desteklemediğini de öğrenmek gerekebilir. Dün bölgemde ilk vakitlerde yoktu, sonradan ben aradığımda aktifleşti.

  • Benim telefonum maalesef general mobile discovery ve desteklemiyor en kısa zamanda iphone alıp deniyeceğim sık kullanılanlara ekledim

  • Cok tartisilan bi konu bu nedense uzerinde cok duruldu okadar 4.5 4.5 diye tutturduk aimdide niye boyle diyoz ee avrupada para var ondan bizden ondeler

Yorum Yaz