MOBİL

Android Cihazlarda Root Nasıl Yapılır ? (Görsel Anlatım)

android root yapmak
android root yapmak

Telefona root atmak deyince herkes mesafeli yaklaşır ve olumsuz olarak bakar. Genel de telefonu … ettin, garantisi bozuldu,telefon elinde patladı vb. kelimelerle çevrenizden tepki alabilirsiniz. Ancak işin aslı öyle değil. Telefona root atmak bazı root isteyen programların çalışmasına olanak sağlar. Telefonunuzu tam performans kullanıp, özgür olmanızı sağlar. Ancak unutmayın eğer telefona root atarsanız telefonunuz garanti kapsamına çıkacak.

Telefonuma Root Atarsam Bana Ne Faydası Olur ?

Telefonunuzun işlemci hızının performansından tutun kamera ve flaş performansına kadar kişiselleştirip dilediğiniz şekilde telefonunuzu kullanabilirsiniz. Bu da size daha zevkli ve performanslı bir telefon deneyimi yaşatır. Android standart yazılımı dışında internette yayınlanmış olan bir çok farklı yazılımı telefonunuza kurarak onları deneyebilirsiniz. Google Play Markette bir çok root isteyen uygulama var bu uygulamalardan yararlabilirsiniz. Daha fazla yararını ve zararını öğrenmek için burayı ziyaret etmenizi öneririm.

Android Telefonlar da Root Nasıl Yapılır ? 

Root atmanın bir çok yolu var ancak bugün sizlere çok fazla zaman almayan, pratik ve kolay bir yol göstereceğim.

 = > Öncelikle Kingo Root adlı programı indiriyorsunuz. Kingo Root programını indirmek için tıklayın.

= > Cep telefonunu bilgisayarınıza USB kablosu ile bağlayın. (Telefonunuzun USB hata ayıklama modu açık olsun. Usb hata ayıklama modunu açmak için Geliştirici seçenekleri> USB hata ayıklama. Eğer geliştirici değilseniz Ayalar> Yazılım Bilgisi > Build Numarası var oraya bir kaç kez dokunun sizde geliştirici olun.) 

= > Karşınıza aşağıda ki gibi bir görüntü çıkacakmalı.

=> Root butonuna bastıktan sonra işlemler başlatılacaktır. Cihazınıza göre bu biraz zaman alabilir 2-5 dk arası. 

işlemler bittikten sonra telefonunuz artık root lu bir telefon oldu. Bundan sonra root gerektiren faydalı uygulamaları indirip kullanabilirsiniz. Ancak unutmayın root atmak telefonunuzu garanti dışında bırakır. Tehlikelere karşı açık hale gelebilir.

Telefonumu Rootladım Garanti Dışı Kaldı Root'u Nasıl İptal Ederim ? 

Yapmış olduğunuz root işlemini unroot programları ile geri alabilirsiniz. Ancak bazı firmalar cihazlarının içine sayaç koyuyorlar. Bu yüzden garantide root işlemini yaptığınız ortaya çıktığı için garanti kapsamında kalır. Ancak bazı firmalar bunu göz ardı ediyor. Sayaç olmadığı için işiniz daha kolaylaşıyor.

54 Yorum Var

Yorum Yaz