İNTERNET MOBİL

Android Telefon Yedekleme Nasıl Yapılır

Telefon yedekleme nasıl yapılır
Telefon yedekleme nasıl yapılır

Android telefon yedekleme nasıl yapılır ? Öncelikle bu sorunun cevabı için konuyu 3-5 adım da incelemeliyiz. Ne tür bir yedek istiyorsunuz ? Android rehber yedekleme, android fotoğraf ve video yedekleme, android uygulama verilerini mi yedeklemek istiyorsunuz yoksa tam bir yedek mi almak istiyorsunuz buna karar vermelisiniz.

Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Eğer tam bir yedek istiyorsanız telefonunuza Titanium Backup veya Teamwin gibi root gerektiren bir uygulama yüklerseniz telefonunuz tam yedeğini alabilirsiniz. Bu öyle bir yedektir ki, telefonunuzda ki mesajlardan tutun fotoğraf video uygulamalarınıza kadar her detayın yedeğini alır. Bu yüzden en garanti yedek olarak ben onları görüyorum. Fakat bu yedekleri alabilmek için bu tür uygulamalar hakkında biraz bilgi sahibi olmamız gerekiyor. Bu yazımda söylediğim uygulamaların nasıl kullanıldığı hakkında bilgi vermedim. Teamwin ve Titanium Backup uygulama kullanışları için yorum alanında adres isteyebilirsiniz. Ya da detaylı anlatım için nasilyapilabilir sitemizin mail adresine mail gönderebilirsiniz.

Telefonda Rehber Yedekleme

Kesinlikle bu konuda google hizmetini öneriyorum. Google hesabınız ile birleştirdiğiniz zaman başka bir cihazda oturum açınca otamatik olarak Google Rehber cihazınıza yükleniyor. Benim internet erişimim yok diyorsanız telefonunuz özelliği ile kişileri dışarı aktar seçeneğine tıklayın. Rehber > kişileri dışarı aktar. Lütfen yedeğinizi silinmeyecek harici bir SD kart gibi depolama alanına kaydedin. Bunu yapmazsanız telefonu formatlarken bilgileriniz gidebilir.

Telefon full yedekleme nasıl yapılabilir

Telefon full yedekleme nasıl yapılabilir

Telefonda ki Fotoğrafları Yedekleme

Telefonda ki fotoğraflarınızı çevrim içi yedeklemek istiyorsanız. Google’ın hizmeti olan fotoğraflar uygulaması var. Bu hizmeti ile fotoğraflarınızın yedeğini alabilirsiniz. Çevrimdışı telefon fotoğraf yedekleme ile ilgili de önerebileceğim şey DCIM klasörünüzde ki bilgileri alarak SD kart veya bilgisayarınızın içerisine atarak güzel bir yedekleme alabilirsiniz.

Google drive nasıl kullanılır ?

Google drive nasıl kullanılır ?

Telefonda ki Belgeleri Yedekleme

Telefonda ki tüm belgeleri yedeklemeniz için Google Drive yardımınıza yetişiyor. Google Drive ile detaylı bir yedekleme alabilirsiniz. Önemli dosyalarınızı Google’ın bulut alanında saklayabilirsiniz. Yeni cihazınıza geçince aktarma işlemi yaparsınız hepsi bu kadar. Çevrimdışı belge yedekleme hizmeti almak istiyorsanız, biraz önce bahsettiğim gibi bilgisayarınıza veya yedeğini alabileceğiniz başka bir cihaza bilgilerinizi aktarabilirsiniz.

Android Telefon Detaylı Yedekleme ( FULL BACKUP + TÜM VERİLERİ YEDEKLEME )

Bunu yapabilmeniz için en başta dediğim iki uygulamayı kullanabilirsiniz. Titanium Backup uygulaması bu konular için çok iyidir fakat root  izni gerekmektedir. Eğer LG kullanıcısı iseniz ayarlar sekmesinden LG BACKUP var. Bu  araç ile çok kolay bir şekilde telefonuzun yedeğini alabilirsiniz.

Telefon formatlamadan önce yedek almak belki de format atmaktan daha zor gelebilir. Gözünüzde büyütmeyin, takıldığınız yer varsa yorum alanında yazabilirsiniz.

6 Yorum Var

  • İnanın en başta bende sürekli yedekliyordum ama pc yedek çöplüğüne dönünce telefonumu yedeklememeye karar verdim

  • Ben fotoğraflar için Google Photos uygulamasını kullanıyorum sınırsız ve yüksek kapasiteli depolama alanı bulunuyor.

  • abi telefon yedekleme ne kadar güvenilirki o yedeklediğini bulut sistemi sanki kendi evinizde tüm bilgileri adamlara veriyorsunuz eğer yedek alınacaksa tüm dosyaları al pc ne sonrası sil gitsin. Kafan rahat takılırsın

  • bunun için kies smart sivic gibi proğramlar iyi iş görüyor burada yazılanlarda fevkalade açıklayı

  • duyduğum kadarı ile bir android uygulaması varmış. belli periyotlar ile telefonu yedekliyormuş. istediğiniz zaman format atın o yedek telefonda kalıyormuş ve format sonrası yedekleri geri yükleyebiliyorsunuz. o programın ismini biliyorsanız bizimle paylaşabilir misiniz?

Yorum Yaz