İNTERNET TEKNOLOJİ

Apple Cihaz Garanti Durumu Nasıl Sorgulanır

Apple Garanti Nasıl Sorgulanır ?
Apple Garanti Nasıl Sorgulanır ?

Apple Cihaz Garanti Durumu Nasıl Sorgulanır ?

Apple’ın ürünleri için verdiği cihaz garantisi büyük önem arz etmekte. Cihaz garantisinin ne kadar kaldığını veya telefon ile destek için geriye kalan süreyi detaylı biçimde apple.com sitesi üzerinden sorgulayabilirsiniz.

Apple Garanti Nasıl Sorgulanır ?

Apple Garanti Nasıl Sorgulanır ?

https://checkcoverage.apple.com/tr/tr/ => APPLE GARANTİ SORGULAMA

Apple’ın yukarıda ki sayfasından cihazın seri numarasını girerek gerekli güvenlik kodunu girdikten sonra sorgulamayı tamamlayabilirsiniz.

Apple Cihazımın Seri Numarasını Nasıl Bulurum ?

Apple’ın bir çok cihazı olduğu için iPhone, Macbook ve diğer cihazları için bu numaraya ulaşmak farklılıklar gösteriyor.

https://support.apple.com/tr-tr/HT204308 => Apple Cihaz Seri Numarası Bulma

Malesef, kimi zaman sistemleri çevrimdışı olabiliyor fakat bu uzun sürmüyor diye biliyorum. Ama yine de üzücü bir durum, ben yeni bir cihaz alırken başıma gelmişti. Alacağım ürünü kontrol etmek için sisteme girdiğimde çevrimdışıydı ve zora sokmuştu.

Apple Marka Cihazının Garantisini Başka Nasıl Sorgularım ?

Bunu müşteri hizmetleri ile konuşarak yapabilirsiniz. Ya da cihaz bir iPhone ise imei nunmarası ile de sorgulama yapabiliyorsunuz. Müşteri hizmetlerine bağlandığınız zaman cihaz hakkında bilgi verdikten sonra garanti süresini öğrenebilirsiniz.

Başka bir Apple konusunda görüşmek üzere…

 

 

 

 

 

 

3 Yorum Var

  • iphone telefonum var garanti sorgulamanın internet üzerinden olduğunu öğrendiğim iyi oldu telefonumda sorun olursa bakarım varmı garantisi diye ama umarım buna gerek kalmaz sorgulamaya 🙂

Yorum Yaz