İLİŞKİLER

Aşk Acısı Nasıl Geçer ?

Aşk acısından nasıl kurtuluruz?

Eski sevgilinizi unutamayıp yeni bir ilişkiye başlamakta güçlük mü çekiyorsunuz? Öyle ise gelin adım adım bu illetten nasıl daha çabuk kurtulabiliriz bir görelim..

Birinci adım: Size onu hatırlatacak elinizde ne var ne yoksa bir an önce atıp kurtulun ya da bu onunla birlikte seçip aldığınız herhangi bir eşyanızda olabilir. Böylece onu aklınıza getirip daha da üzülme durumundan birazda olsa kurtulmuş olursunuz.
 
İkinci adım: Hayatınızda tatlının yerini çoğaltın özellikle de çikolatayı… Çikolatanın vücuda salgıladığı hormon ile kendinizi mutlu hissedebilirsiniz.

Üçüncü adım: Kendinizde birtakım değişiklikler yapın. Örneğin saçlarınızı kestirebilir veya ufak bir renk değişiminde bulunabilirsiniz ancak kendinizde yapacağınız değişimin pek fazla göze çarpmamasına dikkat ederseniz  iyi olur çünkü eski sevgiliniz olur da karşınıza çıkarsa sizdeki değişimi gördüğünde depresyona girdiğinizi sanabilir bu da onun egosunu yükselteceği gibi hiç de iyi olmaz.. 

Dördüncü adım: Sosyal ağlardan onun ilgisini çekecek veya ona hitaben bir gönderide bulunmayın aksi takdirde sizin onu hala unutamadığınızı, umursadığınızı ona göstermiş olursunuz buda hiç hoş olmaz onu takip etmeyi bırakın yoksa aklınızdan çıkması epey bir zorlaşır.

Beşinci adım: Arkadaşlarınızla bol bol eğlenceli vakitler geçirin bu, sizin kafanızı dağıtmakla birlikte bir yandan da eski sevgilinizi düşünmenize engel olacaktır.  Yeni arkadaşlıklara açık olun, çevrenizi genişletin, sohbeti hoşunuza giden yeni insanlar çıkacaktır. Bundan sonrasında eskiyi unutacağınıza inanın, nede olsa ‘’yeni, eskiyi unutturur’’.

 

10 Yorum Var

  • yeni eskiyi unutturur mu bilmem ama gelen gideni aratır bence. En mantıklısı bir şişe bira biraz neşet ertaş tatlı bir hüzün. Acını yaşamak. Zamanla geçer 🙂

  • aşk acısı kolay kolay geçmez ama gerçek aşkı bulduğun zaman geçer o zaman önceki aşka aşk demezsin gerçek aşk Allah aşkıdır

  • Aşk acısı geçmiyor arkadaş ne yaptıysak birde nerden dinlemeye başladım Koray Avcı bilmiyorum ama oda beni benden alıyor

  • Aşk acısı geçer mi hiç? Eğer acısı geçiyorsa zaten ‘aşk’ hiç olmamış demektir…

Yorum Yaz