İLİŞKİLER

Aşk Ve Sevgi Arasında ki Fark Nasıl Anlaşılır ?

Aşk ve sevgi arasındaki farklar
Aşk ve sevgi arasındaki farklar

Aşk ve sevgi arasında ki fark nasıl anlaşılır ? sorusunun cevabını vermek oldukça zor. Günümüzde aşk ve sevgi ile ilgili olan tüm kavramlar karışmaktadır. Net bir cevap alamıyoruz. İlişkiler arasında sevgi ve aşk kavramları geçiyor, kişi gerçekten aşık mı yoksa sadece seviyor mu ? bu sorularının cevaplarını bilemiyor.

Bugün aşk ve sevgi kavramlarının ortak özelliklerin, farklılıklarını ve temel anlamda neleri anlattığını sizinle paylaşmak istiyorum. Çoğu kişinin bu konuda eksik olduğunu ve bilgilenmek istediğini fark ettim. Öncelikle sevginin kavramından bahsetmek istiyorum.

aşk ve sevgi arasındaki farklar nasıl anlaşılır ?

aşk ve sevgi arasındaki farklar nasıl anlaşılır ?

Sevgi, sevmek, sevilmek bunlar insanın kalbini okşayan güzel duygulardır. Sevgisiz yaşamak çok zor, sevgi duymak ise kolay. Allah sevgisi, aile sevgisi, hayvan sevgisi, iş sevgisi .. Bakın gördüğünüz gibi “sevginin çeşitleri” nden bahsedebiliyorum. Sevginin çeşitleri vardır. Sevgiliye olan sevgide vardır.  Gerçekten onunla birlikte olmak istiyor olabilirsiniz. Bu tür duygular sevgidir. Aşk’ın daha fazlası vardır. Aşk sevgiyi de kapsar. Her aşık sevebilir fakat her seven aşık olamaz. 

Aşk, kalp atışlarını değiştirir. Aşk, herşeyi unutturur, başka şeyler önemini yitirir. Aşk uyuşturur. Aşk kendinden geçirir. Aşk üzerine bir çok kitap yazılmıştır. Aşk’ın verdiği tepkiler insandan insana değişiklik gösterebilir fakat ortak özelliği sıradışı olmasıdır. Yapmam ! dediğini bir bakmışın yapmışsındır. Aşk seni senden alıp rezil edebilir vezir de edebilir. Aşk senin elinde var olan bir atom bombasına benzer. Öylesine enerjisi büyüktür aşk’ın ! Aşk’ın gücünden bahsettim, soyut kavramlar ile anlattım biraz daha somut örnekler ile gerçek hayata almak istiyorum sizi.

Aşık olduğunuz da sürekli o kişiyi görmek istersiniz. Veya neye aşk duyuyorsanız onun ile birlikte olmak istersiniz. Bunu seven insanda ister ! Fakat burada ki istek ! her şeyin farklılığını anlatmaya yetiyor; seven insan mutlu huzurlu olmak için veya gerçekten kalbinden ona sevgi duyduğu için gider. Aşk başkadır. Aşk’ta onun yüzünü onun duygusunu yaşamak istersiniz sonuna kadar. Onunla vakit geçirirken zaman dursun karşılıklı doyum yaşamak istersiniz. Aklınızda ki kötü şeyleri unutturabilecek bir gücü olmalı aşk’ta, tam tersi aklınızda bir şey yokken sizi bir anda dert manyağı da yapabilir.

Aşık olduğumu nasıl anlarım ?

Aşık olduğumu nasıl anlarım ?

Aşk duygularınızın en uç noktalarıdır. Sevgi öyle değildir. Aşk’ta nefret etmekte çok sevmekte vardır diye boşuna demiyorlar.

Aşk ve sevgi arasında ki farklar çok net çizgiler ile belirgin değildi. Aklınızda ki aşk ve sevgi kavramlarını yerine oturtabildiysem ne mutlu bana. Bir sonra ki yazıda görüşmek üzere..

Yorum Yaz