BECERİ

Çamaşır Suyu Lekesi Kıyafetten Nasıl Çıkar

Çamaşır Suyu İzi Nasıl Geçer

Çamaşır Suyu Lekesi Kıyafetten Nasıl Çıkar

Giysilerde leke bırakan çamaşır suyu, aslında çamaşırların yıkanma esnasında mikrop öldürücü etkisiyle kullanılmaya başlanmıştır. Kıyafetleri ağartan ve beyazlatan özelliğine sahip olan çamaşır suları, beyaz giysiler için mikrop öldürücü ve koyu lekeleri çıkartıcı olarak sıklıkla kullanılır.  Çamaşır suyuna ister istemez bir şekilde değdiğinizde kıyafetlerinizde oluşan beyaz çamaşır suyu lekelerinden nasıl kurtulursunuz veya kamufle edersiniz işte yanıtı;

1. Kumaş boyası ile kıyafetlerinizi eski haline getirmeyi deneyin. Çamaşır suyu değen giysiniz keten ya da koton bir maddedense kumaş boyası ile kıyafetinizi eski haline döndürebilirsiniz. Kuru şekilde uygulamanız gereken kumaş boyasını, çamaşır suyu lekesinin olduğu bölgeye sürmeniz gerek.

Çamaşır Suyu Lekesi Nasıl Geçer

Çamaşır Suyu Lekesi Nasıl Geçer

2. Çamaşır suyu lekesi olan giysiniz tamamen çamaşır suyuna batırın. Bu da ilginç çözümlerden biridir. Ne kesebiliyorsunuz ne de yama güzel duruyor. Bu durumda giysinin tamamını çamaşır suyuna batırın ve kıyafetinizin rengini değiştirin. Çamaşır suyuna tamamen batırdığınız kıyafetin kumaşı ve dokusu ile ilgili bir renk değişimi gözlemleyeceksiniz.

3. Eski yöntemlerden biri olarak çamaşır suyu lekeli bölgeye yama yapın. Yama yaparak kıyafetlerinizdeki çamaşır suyu lekesini gizleyebilirsiniz ve severek giydiğiniz kıyafetinizi hala giymeye devam edebilirsiniz. Kıyafetiniz çamaşır suyu lekesi olduğu için üzüleceğinize onu nasıl yeniden kullanabilirsiniz bunu düşünmekte fayda var.

24 Yorum Var

Yorum Yaz