GENEL

Çamaşırların Nasıl Daha Güzel Kokması Sağlanır ?

Çamaşırlar Nasıl Güzel Kokutulur
Çamaşırlar Nasıl Güzel Kokutulur

ÇAMAŞIRLARIN NASIL DAHA GÜZEL KOKMASI SAĞLANIR?

Ev hanımlarının ya da çalışan kadınların ev işlerinde ne kadar yorulduklarını ve titiz davrandıklarını hepimiz annelerimizden biliriz. Birçok işi bir arada götürmekle beraber çocuklarıyla da ilgilenen kadınlar evlerinin temiz ve düzenli görünmesine ayrı bir önem verirler. Özellikle çamaşırların hem bembeyaz olması hem de renkliler de dâhil güzel kokmaları için fazlasıyla özen gösterirler. Elbette bu işin detayları ve ipuçları mevcut, peki nedir onlar?

*Seçtiğiniz yumuşatıcının kalitesi çok önemlidir. Makine sıkma evresine geçmeden önce çamaşırlarınızı yumuşatıcıyla bir süre bekletirseniz çıkarttığınızda güzel bir koku yayacaklardır.

*Çamaşırlarınızın yıkandıktan sonra güzel kokmasını istiyorsanız makinenizi temiz tutmalısınız, şayet kireçlendiyse makineyi bir buçuk yemek kaşığı kadar limon suyu ile boş bir şekilde çalıştırabilirsiniz. Ya da kireç önleyici tabletler kullanabilirsiniz.

*Ütü yaparken ütünün suyuna bir miktar güzel kokan esans eklemeniz güzel bir sonuç almanızı sağlayacaktır.

*Çamaşırlarınızı katlayıp dolabınıza yerleştirdikten sonra bazı markaların ürettiği çamaşır spreylerini üzerlerine sıkabilirsiniz. Bu işlemi ara ara tekrar etmeniz kokunun kalıcı olmasına yardım eder.

*Çamaşırlarınızı dışarıda kurutuyorsanız özellikle kış aylarında soba dumanlarına dikkat etmelisiniz. Dumanın çok olduğu bir zamanda çamaşırları astığınız takdirde kuruduktan sonra kötü bir kokuya sahip olacaklardır.

*Bir başka basit yöntem ise pamuğu parfümle ıslatıp çamaşır dolabınıza asmak.

Bunların dışında çamaşırlarınız ne kadar fazla güneş ışığına mağruz kalır ve rüzgarlı hava da çok fazla bekletilirse kokuları da bir o kadar dağılır. Bunu göz önünde bulundurarak çamaşırlarınız kuruduktan sonra fazla bekletmenizi tavsiye etmeyiz.

Yazıda da belirttiğimiz gibi uygulayacağınız birkaç kolay teknikle çamaşırlarınızın daha güzel kokmasını sağlayabilir, çevrenizdekilerin parfümünüzün markasını sormasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca çamaşır suyu lekesi nasıl çıkarılır ve spor ayakkabı temizliği nasıl yapılır makalelerimize de göz atabilirsiniz. Bir başka makalede görüşmek üzere..

2 Yorum Var

  • Çamaşırların güzel kokması gerçekten denildiği gibi güzel marka kokulu bir yumuşatıcıya ve temiz makineye bağlı. Makinenin sağlamlığı çok önemli

Yorum Yaz