EĞİTİM

Caps Nasıl Yapılır ? (Cep telefonunda, Tablette ve Bilgisayarda)

Günümüz capsleri insanları güldüren ve düşündüren cinstendir. Capslerin çıkış yerini merak ediyorsanız hemen ondan da bahsedelim biraz. İlk caps çılgınlığı incicaps.com aracılığı ile başlamıştır. Bu sitenin çalışma mantığı oldukça basittir. Üye olup caps yüklüyorlar bu capslere site içinde oylama yapılıyor yüksek puan alanların caps i üst sıralarda yer alıyor. Zaten bu seçilen capslerin çoğu da sosyal medyada karşımıza çıkan capslerdir. 

Bugün sizlere basit olarak bir caps'i nasıl yapabilirsiniz onu anlatacağım. Cep telefonunda , tablette ve bilgisayarlar da nasıl yapılır adım adım göstereceğim. Bu makaleyi okuduktan sonra istediğiniz caps i istediğiniz platform da oluşturabileceksiniz. İlk olarak bilgisayarda nasıl yapacağınızı anlatayım.

Bilgisayarda Caps Nasıl Yapılır ?

Bilgisayarlarda caps yapabilmek için resim düzenleme programına ihtiyacınız olacaktır. En basit yapabileceğiniz program paint tir. Bu kadar basit bir program deyip geçmeyin çünkü caps yapmak adına ihtiyaçlarımızı karşılıyor. Hızlıca paintte nasıl yapacağınızdan da bahsedelim ; 

Resimde belirttiğimiz numaralamaya göre adım adım işlem yaparsanız Caps yapımını saniyeler içinde öğrenebilirsiniz.

1- Resmi Paint’e attıktan sonra önce resme tam müdahele etmek ve olası sorunları engellemek için bir seçme biçimine tıklayın.

2– Daha sonra bir dikdörtgen yaratmak istediğimiz için şekillerden köşeli dikdörtgen ikonuna basın.

3- Kova işaretinden Düz Renk seçimini yapın bu sayede sadece çerçeve değil içi dolu bir dikdörtgen çizeceksiniz.

4- 2.Renk üzerine tıklayın ve kırmızı rengi seçin böylece yaratacağımız karenin içi kırmızı olacaktır.

5- 1. Renk‘e tıklayıp onun rengini de kırmızı olarak belirleyin.

6- Resmin alt kısmında köşeye gelip farenizi basılı tutup sürükleyerek bir dikdörtgen yaratın.

7- Yazı yazmak için A ikonuna basın ve beyaz rengi seçip oluşturduğunuz kırmızı dikdörgenin üstüne tıklayın. Buraya istediğiniz bir metni yazabilirsiniz.

Kırmızı Şeritli Caps Nasıl Yapılır?

 

Paint programı dışında size bir kaç program daha önermek istiyorum. Photoshop bu konuda uzmanca bir çözüm olacaktır. Bu program sayesinde daha gelişmiş bir caps yapabilirsiniz. Ama amacınız basit bir caps oluşturmaksa paintten vazgeçmeyin derim. 

Eğer birden çok resim ile caps yapmak istiyorsanız, photoscape programından yararlanabilirsiniz. Hareketli bir caps yapmak için ise Easy Gif Animator programını indirebilirsiniz.

Cep Telefonlarında Caps Nasıl Yapılır ?

Akıllı cep telefonlarımızdan da caps yapabilme olanağı tabi ki var ve belki bilgisayarda caps yapmak için harcadığınız zamanın yarı süresince caps i tamamlayıp sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Google Market te caps yapmak için bir çok program olabilir ancak bugün sizlere önerebileceğim iki tane işe yarar caps yapma programı göstereceğim. Google Play de "Caps Yap" adında ki uygulamayı aratın. Çıkan sonuçlarda Tower Labs firması arafından geliştirilen programı seçin. Bulamadıysanız. buraya tıklayın. Bu program ile yaptığınız capsleri hiç kaydetmeden bile sosyal medyanızda paylaşabilirsiniz.

Diğer önerdiğim uygulama ise "Caps Oluştur" . Bu program ise Khan firması tarafından geliştirilmiştir. Caps oluşturma uygulamasını indirmek için buraya tıklayınız. Bu program da yazı tipleriyle oynayabiliyorsunuz. Ben yinede caps yap programını tercih ediyorum tabi ki tercih sizin indirip deneyebilirsiniz bu uygulamayı da.

 

10 Yorum Var

Yorum Yaz