EĞİTİM

En İyi Akıllı Cep Telefonu Nasıl Seçeriz ?

telefon-karsilastirmasi

En İyi Akıllı Cep Telefonu Nasıl Seçeriz ?

Cep telefonu gün içerisinde gereksinim duyduğumuz çok önemli bir iletişim aracıdır. Bu nedenle cep telefonu seçerken sizinde içinizde bir şüphe oluşuyor olabilir. Acaba aralarından en iyi akıllı cep telefonunu mu aldım yoksa daha iyisi var mı piyasada diye düşünebilirsiniz. Bu tür soruları kafanızdan kaldırmak için bu makaleyi yazmaya karar verdim.

Akıllı cep telefonu almadan önce, internetten çok kapsamlı bir araştırma yapılmalı. Bu araştırma nasıl olacak çok genel anlatıyorsun derseniz hemen detaylarından bahsetmek isterim;

Cep telefonu karşılaştırması·         Performans sizin için önemli ise bakmanız gereken öncelikli özellikişlemci ve ram olsun.

·         Pil sizin için ön planda ise bataryanın (mAh) değerine bakın. Genelde 2100 den yukarısı sizin işinizi görecektir.

·         Ben çok fotoğraf, video çekerim bunları telefonumda biriktiririm de diyorsanız önceliğiniz kamera fonksiyonunda olsun. Ufak bir tavsiyem var; kameranın niteliğini sadece MegaPixel olarak incelemeyin bu tek başına yeterli nitelik değildir. Bu fotoğraf ve videoları depolamak için hafıza kartına ihtiyacınız olacak o yüzden size verilen depolama alanını dikkate alarak seçiminizi yapın.

Tüm özellikleri güzel ama başka bir akıllı cep telefonu ile arasında kararsız kaldım diyorsanız o zaman vereceğim bilgileri iyi dinleyin işinize çok yarayabilir. İnternette cep telefonlarını birbiriyle karşılaştıran çok başarılı web siteleri mevcuttur bunlardan en iyisi ve bir tanesi kiyas.la adlı web sitesidir. Bu web sitesinde performans,pil,grafik ve depolama alanı gibi akıllı cep telefonları bir çok yönden karşılaştırılır. Her iki akıllı cep telefonunu da almak için sizlere özelliklerini sunuyor.

Bu araştırmaları yaptıktan sonra bir karar vermelisiniz alacağınız akıllı cep telefonu hakkında. En önemlisi bu telefonu aldıktan sonra kendinizi hiç üzmemek çünkü siz almadan önce bir çok araştırma yaptınız cebinizden paranızda çıktı artık geriye dönüp üzülecek bir şey yok. Elinizde ki telefonun keyfini çıkartın muhakkak sizin cep telefonunuzun da pozitif özellikleri vardır. Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim web sitemizin teknoloji  bölümünden gerekli konu ile alakalı başka makalelerimi de bulabilirsiniz.

Yazar: Burak Odabaş

14 Yorum Var

  • einstein ihtiyaç olduğunda ulaşılabilen konuları akılda tutmazmış, ben de aynı mantıktan yanayım o kadar özelliği, modeli aklımda tutacağıma telefon alacağım zaman kullanan arkadaşlara sorarım

  • Samsung 3 üzerinde çok düşündüm kaldım. Ancak sonra dedim hem aynı fiyat hemde asusun ekranı daha büyük. Benimde ihtiyacım zaten sadece akıllı cep telefonu. Asus Zenfone 5 aldım 1 senedir cebinde gezdiriyorum non stop sıfır sıkıntı 🙂

  • Bir çok kişi bu bilgileri göz ardı ediyor.Yanlış olanları dile getirdiğiniz için teşekkürler.

  • Telefon alırken sağlıklı seçim yapmak çok önemli bir dava hem senin için hem de ileride kullanımın için. Başarılı bir yazı olmuş teşekkürler admin.

  • Söylediklerinizi dikkate alarak en uygun fiyata en kaliteli akıllı telefonu seçebiliriz.

  • Akıllı telefona hep bakıyoruz secıyoruz ama telefon satış temsılcılerı masallah oyle bır karalama oyle bır övme yapıyor kı. Aklımızı yerınden alıyor.

  • fiyat karşılaştırma sitelerini kullanarak telefon satıcıların sunduğu en uygun fiyat seçeneklerini görebilirsiniz.

  • Bir sorum var ben yeni telefon alacağım ama çok kararsızım benim bi kaç marka düşünüyorum bunlar
    Samsung galaxy a7 – Samsung galaxy-note 3 – Samsung galaxy note4 ve Samsung galaxy s4 sizce hangisi daha iyi?

Yorum Yaz