GENEL

Google’da En Çok Aranan Kelimeler Nasıl Bulunur ?

Google En Çok Arananlar Nasıl Bulunur
Google En Çok Arananlar Nasıl Bulunur

Google arama sounçlarının istatistiklerinin bir kısmını ziyaretçiler ile herkese açık olarak paylaşım yapar. Google arama sonuçlarının malesef hepsine erişim sağlayamıyoruz. Şüphesiz en büyük arama motorlarından biri google ve bu arama motorunda insanlar neleri arıyor neleri en çok merak ediyor bunları bulabilmemiz mümkün.

Google arama sonuçlarında en çok neler arandığını hem kelime bazlı olarak bulabilirsiniz hemde yıllık ve aylık gibi trendler şeklinde bulabilirsiniz. Ben bu makalemizde her ikisinden de bahsetmek istiyorum.

Google’da En Çok Aratılanlar Nasıl Bulunur ?

Google Trends

Google trends, google arama sonuçlarında en çok neler aratılmış detaylı bir şekilde istatistiklerini yansıtıyor. Hangi ülkede neler aratışmış hangi ayda en çok ne merak edilmiş Google Trends ile bunu bulabilirsiniz.

Google Adwors

Google Adwors hizmeti normalde reklam yayınlamak için kullanılan bir hizmettir fakat biz ücret ödemeden de keyword planner hizmetinden yararlanabiliyoruz. Google Adwors Kelime Planlayıcı sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Google Etiket Nasıl Bulunur ? 

Google’da bir kelimenin en çok aranan varyasyonlarını bulabilmeniz mümkündür. Örneğin google konusunu ele alalım. Google ile ilgili insanlar acaba en çok ne aratmışlar ? Bunun cevabını çok pratik olarak öğrenebiliriz. Google arama kutusuna google yazıp arattırınız. En aşağıda google ile ilgili benzer aramaları sıralayacağını göreceksiniz.

Google En Çok Arananlar

Google En Çok Arananlar

Yazılarınız için etiket arama derdine bu yöntem ile son verebilirsiniz. Google sıramalarında yükselmek için google tavsiyelerini kullanabilirsiniz 🙂

 

 

22 Yorum Var

Yorum Yaz