İNTERNET MOBİL TEKNOLOJİ

Google Fotoğraf Yedekleme Nasıl Yapılır

Google Fotoğraflar
Google Fotoğraflar

Google fotoğraf yedekleme nasıl yapılır ? sorusuna cevap vereceğiz bu yazıda. Google fotoğraflar kullanarak kaliteli, hızlı ve güvenilir şekilde tüm fotoğraf ve videolarınızı yedekleyebilirsiniz. Cep telefonu kullananlar için büyük sorun olan fotoğraf yedekleme olayına güzel bir çözüm getirmiş Google Fotoğraflar. Büyük arşiviniz olsa dahi Google bu fotoğrafları sizin için ücretsiz barındırıyor. ( Kalitesini orjinal değil, iyileştirilmiş seçeneğini seçmek şartıyla )

Google Fotoğraflar hizmeti bir çok cihazdan erişime izin veriyor. Mac , Windows, Android ve İOS cihazlarınız için aynı yerden erişebilme imkanı sağlıyor. Bu sunduğu güzel seçenekler ile cihaz değiştirseniz dahi Google Fotoğraflar da fotoğraflarınız durmaktadır. İstediğiniz cihazdan diğerine aktarım yapabilirsiniz.

Google fotoğraflar nasıl kullanılır

Google fotoğraflar nasıl kullanılır

Fotoğraf ve Videolarınızı bu tür bir bulutta saklı tutmak sizin alabileceğiniz en iyi tedbirlerden biridir. Hassas medyalarınızın bulut sunucu da olması silinmesine zarar görmesine karşı alabileceğiniz en iyi yöntemdir diyebilirim. Bir de bu saklama kalitesi Google ile birleşince içiniz daha fazla rahat edebilir diye düşünüyorum.

Google Fotoğraflar ile Yedekleme Nasıl Yapılır ?

Cihazınıza göre değişiklik gösterir fotoğraf yedekleme. Eğer cep telefonu için bir yedekleme yapmak istiyorsanız İOS veya Android sürümüne göre uygulamayı edinip çalıştırmanız gerekmektedir.

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra ayarlar > yedekleme seçeneğinden senkronizasyonu açmalısınız. Tüm klasörlerinizi yedekleme imkanı sunarken aynı zamanda hangi klasörlerinizin yedekleneceğine de ayrıca karar verebiliyorsunuz.

Google Fotoğraf ile Yedekleme Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Google fotoğraflar kullanırken saklama biçiminize dikkat etmelisiniz. Fotoğraf ve video kalitesini orjinal şekilde kaydetmek isterseniz Google’ın size vermiş olduğu 15 GB depolama alanından harcamış olacaksınız. Eğer iyileştirilmiş kaliteyi seçerseniz Google fotoğraflarınızı ücretsiz barındıracaktır.

Google Fotoğraflar ile fotoğraf ve videolarınız arasında arama yapmak daha kolay oluyor, tarihe göre fotoğraflarınızı görebilme imkanı sağlıyorsunuz. Dediğim gibi bence ortam da bulunan en iyi fotoğraf yedekleme uygulaması Google Fotoğraflar. Sizlerin de kullandığı bir uygulama varsa yorum alanın da görmek isterim.

Google Fotoğraflar sitesine gitmek için;

www.google.com/photos/

Ayrıca Android cihaz kullanıyorsanız ve tüm olarak yedeklemeye ihtiyacınız var ise, Android telefon yedekleme yazımıza göz atabilirsiniz.

 

5 Yorum Var

  • Google’ın 15gb vermesi gerçekten çok kullanışlı. Faydalı bir kaynak yazısı olmuş, teşekkürler. Yazılarınızı severek takip ediyorum. Elinize sağlık.

  • Google’ın kendisi bu konuda çok hassas ve sürekli olarak android uygulamasını da geliştirmekte.

  • iOS cihazımda kullandığım en gerekli uygulamalardan biri. Bilgisayar ile hiç uğraşmıyorum. Üstelik iOS android farketmiyor. İstediğim zaman istediğim sistemde fotoğraflarım hazır 😉

Yorum Yaz