İNTERNET TANITIM

Google’da Sıralama Nasıl Yükseltilir

Google'da Birinci Sayfaya Çıkmak

Google’da Sıralama Nasıl Yükseltirim ?

Google internette en çok ziyaret edilen site. Google’da sıralama yükseltirseniz doğal yoldan siteniz için reklam alınmış etkisi yapmış olacaksınız. Sitenize günde binlerce ziyaretçiyi google’da birinci sayfada çıkarak kazanabilirsiniz. Google sıralamalarını yaparken iki şeye dikkat ediyor birincisi site içi seo bir diğeri ise site dışı seo. Sizlere tavsiyem sitenizi google aramalarında yükseltmek istiyorsanız ilk önce site içi seo çalışmaları ile başlamalısınız daha sonra site dışı seo çalışmalarına ağırlık verebilirsiniz.

Google Sıralama Nasıl Yükseltilir

Google Sıralama Nasıl Yükseltilir

Site İçi Seo İçin Neler Yapılabilir

Özgün İçerik Girilmeli

Site içi seo çalışmalarında olmazsa olmaz bir kural vardır. Siteye koyduğunuz içerik daha önce başka yerlerde yayımlanmamış olmasıdır. Özgün olmalısınız çünkü google gibi büyük arama motorları yazının özgünlüğünü anlıyor ve sizi arama sıralamalarında üste taşıyor. Yazılarınız kopya içerik olur ise google sıralamanız düşebilir. Yazdığınız yazıların veya aldığınız makalelerin özgün olup olmadığını kolaylıkla kontrol edebilirsiniz. mmsrn.com sitesinde makale özgünlük kontrolünün nasıl yapıldığı güzel bir şekilde anlatılmış.

Mobil Uyumluluk

Google Mobil Uyum Önemi

Google Mobil Uyum Önemi

Google son zamanlarda yaptığı bir güncelleme ile sitelerin mobil görünümlüğüne ciddi manada bir önem vermiştir. Google’da üst sıralarda çıkabilmek için sitenizin mutlaka mobil görünüme uyumlu olması gerekiyor. Akıllı telefonlar geliştikçe kullanımı da artmakta bu sebepten dolayı hem ziyaretçileriniz için hemde Google ve Google gibi arama motorlarında sıralamanızı yükseltmek için sitenizi mobil uyumlu hale getirmeniz gerekiyor. Nasilyapilabilir.com sitemizin ziyaretçi sayısının çoğu mobil cihaz kullanarak gelmektedir. Mobil uyumluluk testinin nasıl yapıldığını öğrenmek için aşağıda ki adresi kullanabilirsiniz;

http://www.mmsrn.com/mobil-uyumluluk-testi-nasil-yapilir/

Keyword Kontrolleri Yapılmalı

Sitenizin keyword uyumu google sıralamanızı yükseltemde çok önemli bir etkendir. Siteniz için bir kaç adet keyword belirleyip seçtiğiniz keywordler üzerine yoğunlaşmalısınız. Seçtiğiniz keywordleri yeni makale yazdığınızda, makale başlıklarında, makale içeriğinde ve keywordlerin de site için seçtiğiniz keywordlere ağırlık vermelisiniz. Aynı zamanda domain adınız da keyword ile uyumlu olursa çok iyi bir seçim yapmış olacaksınız.

Site Dışı Seo İçin Neler Yapılabilir

Site içi seo çalışmalarını yaptıktan sonra sitemizi dış dünyada güçlendirmemiz lazım. Elbette bunları yaparken bir kaç taktik uygularsanız google sıralamanızda göz ile görülür bir yükselme sağlayabilirsiniz. Site dışı seo diyince akıllara gelen ilk şey backlink alma çalışmasıdır. Sitenizin adını pagerank değeri yüksek olan ve ziyaretçisi çok olan sitelerde geçirerek siteniz için doğal backlinkler almalısınız. Backlink alma çalışmaları için ilk olarak sosyal medyayı kullanmalısınız. Google+,  twitter, facebook, instagram, linkedin gibi tutulmuş ve yaygın olan siteleri tercih edebilirsiniz. Bunların dışında popüler sitelerde ve bloglarda site adresinizi çokça geçirmeye çalışın. Backlink çalışması yaparken sitenizin adresini başında http olarak kullanmalısınız. (https kullanıyorsanız https yazın.). Örneğin;

http://www.nasilyapilabilir.com/

http://www.mmsrn.com/

Genel olarak bu anlattıklarımı yapan biri google’da sıralamasını yükseltebilir. Anlattıklarımın dışında site içi ve site dışı seo olarak yapılabilecek bir çok çalışma var. İleride önemli bilgileri tekrardan burada paylaşarak yazıyı güncelleye bilirim. Genel olarak google seo çalışması da yapmanızı öneririm. Google seo ayarlarının detaylı nasıl yapıldığını mmsrn.com adresinden okuyabilirsiniz.

 

32 Yorum Var

 • seo olması gereken bir şey tamam ama Google ne düşündüğünü pek anlayamadım şirket siteleri her zaman üst sıralarda…

 • google özgün olduğunu nasıl anlıyor sitemizdeki içeriği diğer sitelerlemi karşılaştırıyor yoksa farklı bi yolumu var

 • Yazınızda herşeyden bahsetmişsiniz cidden ama en önemli şey bu işte sabırdır bunuda belirtmeden geçemicem 🙁

 • SEO konusundaki çalışmalar kadar sosyal medya da önemli. Özgün içerikten çok ses çıkaran öne geçebiliyor.

 • SEO konusu Google ‘ın algoritma değişimiyle birlikte hep değişiyor. Bununla ilgili internette binlerce döküman ve makale var. Ancak tam siz yapıyorsunuz google tak algoritma değiştiriyor. Buna nasıl başa çıkacağız bilmiyorum

 • Google sıralamalarında yükselmenin püf noktası özgün içerik ve doğru anahtar kelime seçimi.Seo çalışma yapılması için konularınızın oturması lazım.

 • Yazınızı okudum hemen site içi seo yapmaya başlıyorum yoksa google da asla yukarılara çıkmayacağım 🙁

 • hocam çok güzel anlatmışsınız bunların hepsine dikkat ederin sitesi zaten sorunsuz bir şekilde googleda üst sıralara doğru koşar

 • Google algoritmaları diğer arma motorları gibi sakin değil, sürekli değişiklik göstermesi ve kararsızlıkları bizi de önemli ölçüde etkiliyor. Piyasa netlik kazansa iyi olacak.

 • Google google google bıktım artık ya sıralama olayını tam kavrıyorum yeni yeni şeyler çıkıyor net bişey söyleseler keşkede ona göre çalışma yapsak keşke 🙁 Google da iyi bir sıralama için sabretmek gerek cidden sabırdan öncede yazıdakileri yerine getirmeliyiz ama!

 • Her şey tamam anladım ama keyword kontrollerini yapabileceğimiz bir araç var mı acaba? Site hangi kelime aranıyor, bizim belirlediklerimizin dışında hangi kelimeler, hangi yazımızda yükselişe geçmiş gibi…

 • Güzel bir makale olmuş , umarım sayenizde google sıralamalarında yükselme yaşarım.Dediklerinizi uygulayarak rapor atıcam buraya.

 • google’ın yeni algoritması mobil siteleri üste çıkarıyor responsive tasarım yapıp çıkmak mümkün.

 • yeni site kuran ve eski sistesi olan arkadaşların kesinlikle dikkat etmesi gereken şeyler bunlar bence temanın responsive olması şart sizce de öyle degil mi ?

 • Bu aralar bir dalgalanma var herhalde birkaç konu sıralamada düşüş yaşamış haliyle biraz hit kaybı oldu.

 • Özgün içerik, mobil uyumlu ve hızlı açılan tema birde reklam yapılırsa eğer istenilen kelimelerde yükselme olur.

 • özgünlük en az 200 kelimelik makaleler güncellik ve doğru anahtar kelime seçimi sizi zafere götürecektir

 • hocam bir sorum olacak anahtar kelimede sıralama yükseltmek için baklink paketleri işe yarar mı?

 • Başlangıç için gereken bilgiler verilmiş yeniler için güzel. Ancak unutulmamalıdır ki seo dünyası tam bir kaos,acımasız bir taktik ve savaş meselesi 😀 Anti seoya dikkat arkadaşlar her an her şey olabilir burası zörvayvır

 • Özgün içerik olmazsa olmazlardan. İçeriklerin kalitesi ve uzunluğu da sıralamalarda etkili. İçeriklerin en az 1000 kelime civarında olması gerektiğini düşünüyorum. Faydalı bilgiler içeren bu yazı için de teşekkür ediyorum.

 • Bu işe yeni başlayanlar için çok bilgilendirici olmuş ancak özellikle bloglarda ve sitelerde ismimizi Nasıl geçireceğimizde yazsaydınız iyiydi

 • şimdi vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda yanlış yaptığım bir kaç şeyin farkına vardım sizin önerilerinizi dinleyerek birde böylesini deneyeceğim inşallah dediğiniz gibi olumlu bir dönüş sağlanır..

 • Özgün içerik çok önemli
  İçeriğin özgün olupolmadığını bazı sitelerden kontrol edebilirsiniz.

Yorum Yaz