MOBİL TEKNOLOJİ

IOS Cihazlar’da Night Shift Gece Modu Nasıl Kullanılır ?

ios night shift nasıl kullanılır

IOS cihazlara gelen her bir güncelleme ile telefon durumu daha iyiye getiriliyor. Gelen güncellemeler telefonda yapabileceğimiz işlemlerin ufkunu genişletmesine rağmen bazı güncellemeler sadece apple’ın başlı  ürünlerine geliyor. Night Shift Gece modu güncellemesi de bu kısıtlı gelen güncellemelerden sadece biri.

Nedir Bu Night Shift Gece Modu ? 

Night Shift gece modu güncellemesi, geceleri gözümüzü rahatsız eden o mavi parlak ışığın gücünü düşürerek göz sağlığımızı korumaya yardımcı kullanışlı özelliktir.

Geceleri sürekli telefon ekrana bakmamız sonucu uyku kalitemiz dahi bozulmakta. Bunlar ile ilgili araştırma yapıldığı söylenmektedir.

Night Shift Gece Modunu etkinleştirmek için ayarlar > ekran ayarlarından Mavi Işık Azaltma seçeneğini seçip özelliği aktif hale getirebilirsiniz.

Ios gece modu nasıl kullanılır

Ios gece modu nasıl kullanılır

Ne yazık ki bu güncelleme bazı IOS cihazları tarafından desteklenmiyor. Bu özelliği kullanabilmek için 64 bit’e uyumlu bir cihaz kullanmanız gerekmektedir. Uyumlu olmayan bazı modeller; iPhone 4s, iPhone 5 ..

Ayrıca güncelleme ile birlikte aşağıdan çekmeli bildirim ekranında kısayol oluştuğunu görebilirsiniz. Bir başka Apple ile ilgili makalemizde görüşmek üzere..

 

2 Yorum Var

Yorum Yaz