MOBİL

Knock Code Nasıl Kullanılır ?

Knock Code
Knock Code

Knock Code telefonlarımızın güvenliğini sağlayacak bir kilit seçeneği. Çoğumuz telefonlarda güvenlik dediğimiz zaman aklımıza hemen PİN kodu veya Şekil Çizimi (Pattern) aklımıza gelir. Knock Code bunlardan çok daha pratik ve güvenli. Knock Code güvenlik sisteminde 86.000 farklı kombinasyon ile telefonunuzu koruyabiliyorsunuz.

Knock Code Nasıl Kullanılır ?

Knock Code telefonun ekranı kapalıyken çalışır. Ekranın herhangi bir noktasına seçtiğiniz tuş kombinasyonunu girerseniz telefona giriş yapabilirsiniz. Yalnış bir parola girdiğinizde ekran ışığı bile açılmayacaktır. 

 

Knock Code Nasıl Aktif Ederim ?

Ayalar > Kilit Ekranını > Giriş Yöntemini Seç ve buradan Knock Code korumasını işaretlemeniz bu sistemi devreye sokmaya yeterli olacaktır.

Knock Code Hangi Telefonlarda Kullanılıyor ?

Knock Code koruması ilk LG firmasının telefonlarında gözüktü ve halen piyasada bu güvenlik kodunu en başarılı yapan firma LG. Diğer firmalarda örneğin HTC, Samsung, Discovery malesef bu güvenlikli Knock Code sistemini desteklemiyorlar. Umarım ileride geliştiriciler üzerinde çalışığ diğer büyük firmalara da bu özelliği getirirler.

Knock Code Nasıl Aktif Edilir Video

 

 

18 Yorum Var

Yorum Yaz