GENEL

Korona Virüs Haberleri Nasıl Takip Edilir?

korona-virusu
korona-virusu

Merhaba, Korona virüs 2020 yılının gündemine yerleşmiş durumdadır. Gün boyu bir çok habere whatsApp görüntülerine ve ses kayıtlarına maaruz kalıyoruz. Korona virüsü en sağlam kaynaklardan takip etmek endişe etmemek ve yanlış bilgilenmemek adına çok önemli bir husus.

Peki sağlam korona virüs kaynaklarını nasıl ayırt edebiliriz ?

Öncelikle Türkiye için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın twitter hesabını takip edebilirsiniz. Burada güncel bilgilere yer vermektedir.

Fahrettin Koca Twitter Hesabı; https://twitter.com/drfahrettinkoca

Bunun haricinde korona virüs ile ilgili Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere bir çok devlet kurumu da online site yayınlamış durumda. Bunlardan bazıları sadece bilgi verirken bazıları hastalığa yakalandıktan sonra neler yapılacağına kadar detaylı bilgi vermektedir.
Sağlık bakanlığına bağlı sağlam kaynakları aşağıda bulabilirsiniz;

https://corona.cbddo.gov.tr/

Yukarıda ki bağlantı Cumhur Başkanlığına bağlı resmi site olup Güncel istatistikleri takip edebilirsiniz.

https://koronaonlem.saglik.gov.tr/

Yukarıda ki bağlantıda Online Korona Virüs Testi için kullanabilirsiniz. Sizdeki risk oranını hesaplayıp ihtimallere dayalı bilgi veriliyor. Devlet tabanlı bir site olduğu için güvenilir niteliktedir.

https://covid19.saglik.gov.tr/

Bu adreste ise, Sağlık Bakanlığının hazırladığı bir taslak doğrultusunda güncel istatistikleri görebileceğiniz bir sayfa hazırlanmıştır. Son derece basit ve temiz bir web sitesi olması açısından gün gün takip edebileceğiniz ve güncellene bir sayfadır.

Bunun dışında resmi olmayan ve bu işe gönül vermiş, gönüllü bir çok yabancı sitelerde dahil olmak üzere kaynak oldukça boldur. Ancak yazımızda devlet tabanlı en güvenilir sitelere yer vermek istedik.

Listede olmayan fakat sizinde tercih ettiğiniz başka bağlantılar var ise bu gönderi altına yorum olarak yazabilirsiniz .

Son olarak korona virüsüne karşı nasıl korunabilirsiniz ile ilgili makalemize de aşağıda ki linkten ulaşabilirsiniz;

Yorum Yaz