BECERİ İLİŞKİLER

Küs İnsanlar Nasıl Barıştırılır

Küsler Nasıl Barıştırılır ?
Küsler Nasıl Barıştırılır ?

KÜSLER Mİ ? BARIŞTIRMAK ÇOK ZOR DEĞİL!

Küs arkadaşlarımızı barıştırmanın kolay olmadığını hepimiz biliyoruz. Bundan kastım uzun zaman alması da olabilir elbette. Fakat sonunda verdiği mutluluk ve başarı duygusu paha biçilemez.  Değişik yöntemler deneyebilirsiniz. Sürekli aynı ortamda bulundurmak, diğer arkadaşınızdanmış gibi haberi olmadığı bir mesaj göndermek, her biri ile ayrı ayrı konuşmak. Başka bir yöntem ise samimiyetinize güvenip kendi ağırlığınızı koymanızdır. Tabi her zaman tutmayabilir bu yöntem. Çünkü arkadaşlarınızın arasını düzeltmek isterken, sizin aranızın açılması olağan bir durumdur. Etrafımıza baktığımızda bunun örneğini görmüşüzdür belki de şuan siz bu durumdasınız. Hoş bir durum sayılmaz ama amacınız sadece arkadaşlarınızın arasını düzeltmek ise durmayın, yapın.

Bana göre en iyi yöntemler ise: Arkadaşlarınızı teker teker dinlemeniz ve haklı olanı bulmanız veya zamana bırakmanız. Arkadaşlarınızı ayrı ayrı dinledikten sonra ister istemez birinde haklı bir taraf bulabilirsiniz.  Dilerseniz daha inandırıcı olmak için diğer ortak arkadaşlarınızın da fikirlerini dinleyip onlarla birlikte tekrar sorunu düzeltecek şekilde konuşmanızdır. Onları önemsediğinizi ve gerçek arkadaş olduklarını onlara gösterebilirsiniz böylece.

Zaman yöntemini ise kendini bağlarınızı arkadaşlarınızın kendi aralarında olan bağlardan daha çok önemsediğiniz zamanlarda kullanabilirsiniz. Çünkü bu yöntemde arkadaşlarınızın barışıp barışmamaları önemli olmayabilir sizin için. Ama bu yöntemi seçer iseniz arkadaşlarınızın birbirlerini hatırlamaları önemlidir. Çünkü insanlar birbirlerini görmez veya hatırlamaz ise durum daha kötüye gidebilir.

 

9 Yorum Var

  • ben ortaokulda küstüğüm arkadaşımla 15 yıldır barışmadım. taktik bana yaramıyor demekki

  • Şimdiye kadar çok başıma geldi benim en çok kullandığım yöntem ikisinide ayn anda maça çağırmak oluyor.

  • insanların birbirine küs olması dinimizce günahtır küslüklerin 3 günden fazla sürmemesi gerekir. Hatta eski topraklar derki bir tülbent kuruyana kadar sadece küs kalınabilir.

  • İnsanlarla uğraşmak gerçekten çok zor hele birde insanların arasını yapmak bahsedildiğindende felaket zordur.

  • Bence araya girmemek en iyisi bu devirde çünkü küs insanlar kendilerincr Hep haklı oldukları için bir de işin içinden Siz kötü çıkabilirsiniz

Yorum Yaz