MOBİL

LG G3 D855 Android 6.0 Marshmallow Custom Rom Nasıl Kurulur

android-6.0-marshmallow-lgg3-nasil-kurulur

LG G3 D855 Android 6.0 Marshmallow Custom Rom Nasıl Kurulur ? 

LG G3 cihazlarında çok uzun süredir Android 6.0 güncellemesi bekleniyor. Yeni sürüm Türkiye’ye gelecek diye Aralık 2015 tarihinde haberler yayılmaya başladı. Heycanlandık doğal olarak.. 25 Mart 2016 oldu hale ses seda yok, Türkiye için LG G3 Andoid 6.0 sürümünü paylaşanda yok.. Hal böyle olunca insanlar android 6.0 güncellemesini kurmak için değişik yöntemlere başvurmuşlardır. Bu kişilerden biri de benim. 1 hafta kadar süren bu macera da telefonuma farklı ROM attım ve bir kaç kez root işlemi yaparken başarısız denemeler ile karşılaştım. Neyse ki son yaptığım işlemler ile telefonuma yani LG G3 cihazımda Android 6.0 Orjinal Stock ( Custom ) Rom kullanıyorum.

LG G3 Android 6.0 Marshmallow sürümünü tavsiye ederim gayet hızlı çalışıyor ve LG G4 arayüzüne çok benziyor.  LG G3 D855 cihazımızı güncellemek için yurt dışında LG tarafından desteklenen orjinal android 6.0 marshmallow sürümünü indirip telefonumuza kuracağız. Ben bu anlatımda LG G3 için paylaşılmış Polonya’ya ait ROM üzerinden anlatım yapacağım. Önceden söylüyeyim bu yazılımı yükledikten sonra telefonunuzu türkçe olarak kullanabilirsiniz herhangi bir sıkıntı yok.

Adım Adım LG G3 Android 6.0 Güncellemesi Nasıl Kurulur ? 

LG G3 Android Stock Rom

LG G3 Android Stock Rom

LG G3 Android 6.0 Güncellemesi yapabilmek için aşağıda ki ekipmanlara ihtiyacınız olacaktır ! 

-> LG Support ( LG MOBİLE SUPPORT TOOL , internetten temin ediniz. )

-> LG USB DRİVER ( internetten temin edebilirsiniz en son güncel sürümlerini )

-> LG FLASH = http://goo.gl/gj1pHM

-> LG G3 Android 6.0 Orjinal Stock Rom (KDZ) = http://goo.gl/SUAj0F,

Daha sonra cihazımızı Download Moduna alıyoruz. ( Ses açma tuşuna basılı tutunca açılır.)

Download modunda iken Flash Tool uygulamasını çalıştırıyoruz. Programın içerisinden indirdiğimiz KDZ dosyasını seçip işlemleri başlatıyoruz.  Karşımıza çıken uyarılara ileri ve start veya OK butonlarına basarak değiştirmeden devam ediyoruz.  Bu işlemlere başladıktan sonra LG Support uygulaması kendiliğinden açılıp işlemler otamatik olarak başlayacaktır. Cihaz bağlanmadı gibi hatalar alırsanız USB Driver’ın yüklü olduğundan emin olmalısınız.

İşlemler sırasıyla devam ettikten sonra LG G3 Cihazımız Android 6.0 Marshmallow sürümünü kullanmak için hazır oluyor.

Sormak istediğiniz ve takıldığınız yerler olursa yorum alanında belirtebilirsiniz.

 

2 Yorum Var

Yorum Yaz