BECERİ KİŞİSEL BAKIM SAĞLIK

Mekik Aleti Nasıl Kullanılır ?

Mekik nasıl çekilir
Mekik nasıl çekilir

Mekik Aleti Nasıl Kullanılır ? 

Mekik aleti nasıl kullanılır sorusuna cevap vermek çok genel bir cevap olur. Mekik aleti diyince herkesin aklına farklı bir ürün gelebilir. Bu gayet normal çünkü piyasa da birden çok farklı çalışma prensiblere sahip mekik aletleri mevcuttur. Bazı mekik aletleri çeşitlerini incelemek isterseniz hepsiburada ürünlerine bakabilirsiniz;

hepsiburada.com/mekik-aletleri-c-407949

Mekik aletleri çeşitlerinden bir kaç tane örnek vermek istiyorum; AB roller ve AB rocket. Bugün genel olarak mekik aletlerinden bahsedeceğim fakat hangi çeşit mekik aleti kullanıyorsanız daha özel bir arama yaparak youtube gibi video portallarından mekik aletinize özel videolar bulabilirsiniz.

Mekik aleti nasıl kullanılır ?

Mekik aleti nasıl kullanılır ?

Mekik aleti kullanırken neye dikkat etmek gerekli ? 

Mekik aletlerini kullanırken nefes alma verme şekline dikkat edilmesi gerekmektedir;

Sırtınız yerden kalkarken burundan nefes alınmalı.

Sırtınız yere gelirken ağızdan nefes verilmelidir.

Nefes alma verme kurallarına uygularsak mekik aletlerinden alacağımız verimde etkilenmiş olur.

Mekik aletini sonuna kadar kullanın

Mekik aletinizden tam olarak yararlanmak için onun ile yapılacak tüm hareketleri araştırma yoluna gidin. Bacak hareketlerinizi değiştirerek veya duruşunuzu yan pozisyona alarak karın kaslarınızın farklı yerlerini çalıştırmış olursunuz. Mekik aletini farklı pozisyonlarda kullanmak bu sebeplerden dolayı çok önemlidir.

Mekik aletlerini sadece mekik çekmek için kullanmak zorunda da değilsiniz. Bazı mekik aleti modelleri üzerinde farklı hareketler yapma imkanı da sunuyor. Mekikten, şınav çekmeye kadar bir çok hareketi destekleyen bir yapısı var. İnternette klasik AB ROLLER mekik aleti nasıl kullanır ile ilgili güzel bir video buldum faydalı olacağını düşünüyorum bu yüzden paylaşma gereği duydum;

Mekik aleti nasıl çalışır ile ilgili daha bir çok video mevcut. Size tavsiyem mekik aletinizin modelini tam olarak öğrenip ona göre daha spesifik bir araştırma yapmanız olacaktır.

Spor yapmanın ve mekik çekmenin ne kadar yararlı olduğu hakkında yazıma değinmeye gerek duymuyorum. Sporun vücudumuz için su gibi gerekli olduğu bir gerçek zaten..

2 Yorum Var

Yorum Yaz