SAĞLIK

Öksürük Nasıl Giderilir ?

Öksürük Nasıl Geçer
Öksürük Nasıl Geçer

Öksürük Nasıl Giderilir?  

Önümüz kış olduğu için öksürük giderme konusunda bildiğim faydalı bir kaç yöntemi sizlerle paylaşmak istedim. Umarım anlattığım yöntemler öksürüğünüze iyi gelir. Öksürük nasıl giderilir yazısını okuduktan sonra belki boğazda ki gıcık nasıl geçer ? makalemizi okumak istersiniz.

Genellikle kış aylarında çoğu kişi kesik kesik öksürmeye başlar daha sonrasında bu oldukça rahatsız edici bir hal almaya başlar o evreye erişmemek için evde yapılabilecek birkaç yöntem vardır işte onlardan bazıları;
 

Öksürüğe Neler İyi Gelir ?

– Ocakta ısıtmış olduğunuz suyu bir bardağa koyun ve içine bir tatlı kaşığı bal, bir tatlı kaşığı zencefil ve 3-4 damla limon sıkıp iyice karıştırıp bardağın üzerini kapatıp 5 dakika dinlendirdikten sonra için, bu boğazınıza ve öksürüğe çok iyi gelir.

– İki tatlı kaşığı dut pekmezine uygun miktarda karabiber katıp karıştırın ve günde bir kaşık için.

– Kabukları ile elma, tarçın, zencefil, ıhlamur, ayva ve kabuklu limonu kaynatıp suyunu için. Göğsü yumuşatacak ve öksürüğü geçirecektir.

Zencefil Oksuruge Iyi Gelir

Zencefil Oksuruge Iyi Gelir

– Her akşam bir bardak ıhlamur kaynatılıp içilebilir.

– Kabukları ile elma, tarçın, zencefil, ıhlamur, ayva ve kabuklu limonu kaynatıp suyunu içebilirsiniz.

Sizinde öksürüğe iyi gelen methodlarınız varsa yorum da yazın. Belki annane , babaanne tarafından denenen öksürüğü kesecek bitkisel yollar vardır. 

Eğer sorun öksürük değilde boğazda ki gıcıktan dolayı kaynaklanıyorsa boğazda ki gıcık nasıl geçer makalemizi buradan okuyabilirsiniz. 

29 Yorum Var

Yorum Yaz