İNTERNET

Paypal Para Nasıl Çekilir ?

paypal para çekmek
paypal para çekmek

Paypal’ın ne olduğunu bildiğinizi varsayarak yazıyı anlatacağım. Bilmeyenler için tek cümle: internette ki sanal bankanız. Paypal hesabınızın içinde para varsa ve parayı artık kullanmak istiyorsanız, paranızı bir banka hesabınıza veya kartınıza yükleyebilirsiniz. Paypal hesabında ki parayı almanın genel olarak 3 şekli vardır.

1)Paypal Banka Aracılığı

Banka hesabınızın iban numarasını ve bilgilerini paypal a vererek ödeme isteyebilirsiniz. Fakat minumum ödeme 15 TL olması lazım. Onun altında ki ödemeleri yapmıyor diye biliyorum. Hiç denemedim fakat ödemelerde komisyon almayacağını söylüyor. Fotoğrafını sizlerle paylaşmak isterim.

2) Paypal Kart Para Aktarımı

Paypal hesabınız da ki paraları herhangi bir kartınıza aktarabilirsiniz daha sonradan bankadan kartınızda ki paraları hesabınıza geçmesini söylerek paypal paralarını kullanmış olursunuz. Bu işlem için bir miktar komisyon alıyor diye biliyorum.

3) Meşhur Paypal Para Bozdurma

Evet bu son anlatacağım insanlar arasında epey yaygın olarak kullanılan yöntemdir. Biraz güven biraz da dayanışmaya dayanan bir şey. Örnek vererek anlatmak en doğrusu olacak sanırım. 50 Lira paypal da paranız var diyelim, forum sitelerinden anlaştığınız biri sizin banka hesabınıza 50 lira yatırıyor sizde paypal paranızı anlaştığınız kişinin hesabına gönderiyorsunuz. 

Paypal hakkında sormak istediğiniz bir nokta varsa yorum da paylaşabilirsiniz. Bol kazançlı günler dilerim..

 

11 Yorum Var

 • Esas olay unutulmuş yalnız TEB bankası ile anlaşmalı artık paypal. PayPal nakit kart alıp herhangi bir teb bankasından da çekebilirsiniz.

  • evet doğru söylüyorsunuz fakat paypal nakit kart için geçerli bu dediğiniz hizmet fakat ben paypal ana hesapta ki para çekme işlemini anlatmıştım o yüzden yazıya eklemedim onu. ilginiz için teşekkür ederim

 • paypal bu aralar en çok kullanılan aslında çok basit para çekmek yatırmak falan bilgiler için tşk

 • Bankalara aktarımı olunca komisyon alınıyor diye biliyordum. bu bilgilendirme güzel oldu. Paypal kullanmaya başlayabilirim.

 • benim merak ettiğim bir olay var paypaldan para çekiliyor fakat ziraat kartımı paypala ekleyemiyorum banka işlemi onaylamıyor diyor sanırım bankayı arayıp aktifleştiricez?

 • Arkadaslar amerikadan fransaya bir miktar para gondermek istiyorum !

  Askeri bir bolgede calisiyorum ve sadece western union var ! Bu miktara yaptiklari kesinti cok fazla !
  Acaba paypal ile gondersem , karsi taraf parayi almak icin paypal hesabi acip banka hesabini paypala tanitmasi mi lazim ? Ilginize tesekkir ederim ! Internette arastirdim ama karsi taraf icin pek bir aydinlatici bilgi bulamadim !

 • paypal en çok tercih edilendir kullanımı da o kadar kolaydır bilmeyenlere yardımcı olur bu konu

 • paypal hesabima yurt disindan kredi kartiyla para yatirdilar . benim paypal hesabimda bu gorunmuyor sadece su kadar para gonderilmistir diye mail yollamislar . ben o parayi nasil cekebilirim. paypal da gozukmesini beklemelimiyim yoksa bunun baska bi cekim yolu varmi?

Yorum Yaz