TANITIM

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır ?

Su kaçağı tespiti nasıl yapılır ? kameralı sistemler ve dinleme düzenekleri ile tesisat içinde oluşan kaçaklar noktasal olarak bulunabiliyor. İstanbulda teknolojik cihazlarla kırmadan dökmeden tesisat kaçak tespit çalışması yapan firmamız size bir telefon kadar yakın.

Tesisatta su kaçağı tespiti lavaboda su kaçağı bulan robot kullanmaktadır. Cihazı, fiyatları bakımından hassas ve ekonomik tarifeler oluşturduk. Lavabo gideri, su tesisatında sızıntı yerini bulmak, tamiri yapmak için dinleme cihazlarını kullanabiliriz.

SU KAÇAĞI NASIL BULUNUR

Kırmadan su kaçağı tespiti nasıl yapılır ? lavabo sifon, pimaşındaki atık su kaçaklarını makineyle bulan firmadır. Evye sifonu sökme, koku yapmasını araştırma, değiştirme gibi direkt eylem içeren adımların öncesinde olayı araştırmak gerekir. Evye, pimaş içlerine kamera takılıp bu atık boruları içindeki çeşitli tıkanıklık gibi sorunlar varsa robot makinemizle tadilatsız temizlenmesi ve kanal içindeki sızıntı yerlerinin bulunması ve yerlerinin saptanması yapılır. Lavabo kanalında atık su birikmiş ve saniyede bir damla sızıntı bile olsa hemen koku yapacaktır. O yerleri bularak direkt kapatıcı ilaç eklenmesi ile tamamen durdurulması veya değiştirme adımları yapılabilir. Eğer lavabo sıcak su borusunda su kaçağı bulan robota, makineye geçecek olursak bataryanın olduğu duvar, fayans kısmından başlayarak o yüzeye termal kamera tutulması ile içinden geçen sıcak su tesisatında kaçak araştırması yapabiliriz. Kaç derecelik su var veya bu suyun akıtma durumları varsa direkt ekrana düşer ve çok geçmeden önlemleri alabiliriz.

Tesisatta su kaçağı tespiti lavabo şebeke su borusunda uygun fiyatlar ile su kaçağı bulan makine kullanır. Tıslama, su sesi oluşturması gibi adımlarda test pompası takıldıktan sonra ilgili tesisatın hangi kata ve daireye ait olduğunu ölçümleriz. Tesisatın olduğu tüm alanlarda yine dıştan ses dinlemeleri yaparak kanal içindeki anormallikleri tek tek bulabiliriz. Yine her türlü tesisat için kullanılan onarım sıvıları ve tam yerini makineyle bulduktan sonra değiştirme adımları ile mükemmel sonuçlar üretebiliriz.

Yorum Yaz