İNTERNET

Tanıtım Yazısı Seo Uyumlu Nasıl Yazılır ?

Tanıtım Yazısı Nasıl Yazılır

Tanıtım yazıları google algoritmasının güncellenmesi ile birlikte yukarı sıralarda çıkabilmek için büyük önem gösteriyor. İyi bir tanıtım yazısı ile sitenizi google sıralamalarında yükseltebilmeniz mümkündür. İyi bir tanıtım yazısından kastım seo uyumlu bir tanıtım yazısıdır. Tanıtım yazılarında yapılmaması gerekenler ve yapılması gerekenler şeklinde ikiye ayırıp anlatmak en doğrusu olacaktır sanırım.

Tanıtım Yazısında Yapılması Gerekenler

-> Tanıtım yazısı yazmadan önce plan yapılmalıdır. Tanıtım yazısı verirken hangi kelimelere ağırlık vermek istiyorsunuz ? tanıtım yazınız için uygun keywordleri düşündükten sonra en iyi 3 keyword belirleyin ve yazmaya bu şekilde başlayın.

-> Tanıtım yazısının içerisinde seçtiğiniz keywordler yazının başında ve sonunda ağırlıklı olmak üzere mutlaka bir kaç kez tekrarlamaya çalışın.

Tanıtım Yazısı Nasıl Yazılır

Tanıtım Yazısı Nasıl Yazılır

-> Tanıtım yazısında sitenize minumum 2 bağlantı verecek şekilde optimize edin. Link verme konusunda akıllara takılan bir soru var. Ana sayfa bağlantısını mı vermeliyim ? yoksa site içerisinde herhangi bir yazının linkini mi vermeliyim ? Bu sorulara hemen bir açıklık getireyim. Eğer tanıtım yazınızda sitenizi genel olarak anlatıyorsanız ana sayfa link vermeniz tabi ki daha yararlı olacaktır. Fakat tanıtım yazısında bir örnek anlatıyorsanız ve bu kelime ile ilgili sitenizde makale varsa o makalenin link adresini verebilirsiniz.

-> Tanıtım yazısı için mutlaka bir görsel ekleyin. Bunun yanında video ekleme imkanınız varsa onu da tanıtım yazılarının içine ekleyin. Görsel materyaller inanılmaz şekilde ziyaretçi çekebiliyor bu payı küçümsememek gerekir. Son olarak seçtiğiniz fotoğraflar özgün olursa çok ama çok daha iyi olur.

Tanıtım Yazısında Yapılmaması Gereken Hatalar

-> Tanıtım yazınızda keyword seçin demiştim. Seçtiğiniz keywordleri yazıda geçireceğim diye ortaya okunmayacak ilgisiz ve alakasız cümleler kurmaktan kaçının. Kimse bu tarz bir yazıyı okumak istemez. Keyword yerleşimini hissettirmeden uygun yerlere yerleştirirseniz yazınız daha çok ziyaretçi odaklı olabilir.

-> Tanıtım yazınızda rakip sitelere link vermekten kaçının zira rakip için tanıtım yazısı vermiş gibi olursunuz google gözünde 🙂

-> Tanıtım yazısı uzun olsun diye aynı fikri dönüp dolaşıp uzun ve sıkıcı cümlelerle anlatmak yerine metnin içeriğini zenginleştirebilirsiniz, şüphesiz bu okumayı daha zevkli yapar.

Tanıtım Yazısı Paketleri

Tanıtım Yazısı Paketleri

Tanıtım yazısı seo uyumlu nasıl yazılır bu makalede anlattım, bir sonra ki makalemde ise tanıtım yazısı nasıl alınmalıdır konusunu anlatmayı düşünüyorum. Takipte kalırsanız tanıtım yazısı ile ilgili ciddi bir bilgi seviyesine ulaşmış olacaksınız.

Google’da sıralamanızı yükseltmek istiyorsanız aşağıda ki makale tam size göre 🙂

Google’da Sıralama Nasıl Yükseltilir

Tanıtım yazısı hakkında eklemek istediğiniz görüş veya bilgi varsa yorum yazabilirsiniz.

26 Yorum Var

 • Seo uyumlu tanıtım yazısı yazmak yükselmede ki en önemli adımlardan biridir.Google botları sitelerinizi ona göre sıralar ve konumlandırır..

 • Aslında bunun için sanırım Squirly diye bir seo eklentisi vardı. Makalenizi geliştirebilmek ve zenginleştirebilmek için internetten eş zamanlı resim çekiyor, içerik çekiyor eski yazılarını box halinde hatırlatma olarak eklemenize olanak sağlıyordu. Güzel anlatım için teşekkürler.

 • Güzel sade ve açıklayacı bir yazı olmuş.Tanıtım yazısı yazdırmayı düşünüyordum.Bu yazıyı okuduktan sonra kendim yazmaya karar verdim.

 • benim için çok gerekli bilgilerdi teşekkür ederim, gayet açıklayıcı olmuş, üzerine çalışalım bakalım

 • En çok yapılan hatalardan biridir , anahtar kelimeyi kullancam diye sürekli spam yaparak saçma cümleler kurarak googleyi kandırmaya çalışmak 😀

 • Gerekli adımlar hocam sağolun seo açısından iyi yazı yazmak uğraştırıyor makale için teşekkürler.

 • bende kendime güzel bir tanıtım yazısı hazırlayarak reklam yapmak istiyorum ama yeterli zamanı bier türlü elde edemedim, yazdıklarına dikkat ederek yazacağım ama….

 • Görsel olayını bilmiyordum benm için çok yararlı oldu hocam yazdıklarımızı uygulucam sonuç vereceğine inanıyorum

 • Bir çok site sahibi tanıtım yazısına önem veriyor. Ama nasıl yapacağını bilmiyordu. Bu yazı çok yararlı olmuş ve site sahiplerinin tanıtım yazılarını hazırlaması konusundaki nerele dikkat edeceği noktalarına parmak basılmış. Günümüzde ortalıkta yüzlerce seo danışmanı var. bunlardan 4-5 tanesi ya yarar sağlar ya sağlamaz. Kendin pişir kendin ye mantığı ile burada yapılacak olay net bir şekilde yardımcı oluyor.

 • Verdiğiniz biilgiler için teşekürler genelde sitemdeki yazılar bu kriterlerden uzaktı bunlara uyarlamaya başladım.

 • Tanıtım yazısını seo la ne alakası var hala bunu anlamış değilim ama verdiğiniz bilgiler çok yararlı 2 gündür uyguluyorum teşekkür ederim.

 • sayenizde bu konu hakkında bilgi sahibi oldum. Ciddi anlamda seo uyumlu tanıtım yazısı yazdırmayı düşünüyorum ama bir türlü güvenilir birini bulamadım

 • Tanıtım yazısının faydası tabi ki var ama dediğiniz gibi kurallara uyup tanıtım yazısını SEO uyumlu yazmak lazım

 • bu konuda daha önce bir arkadaşla çalışmıştım ancak verim alamadım kendim yazıyorum artık tanıtım yazılarımı

 • artık tanıtım makalelerini de ekstra dikkat edeceğim. Daha önce kara düzen yazıyormuşum yazınızı okuyunca farkettim

 • İnternet sitesi sahibi olan veya webmaster olduğu yönünde geçinen herkesin istisnasız bilmesi gereken bilgilerdir. Gerçekten faydalı buldum, güzel konuydu.

 • Merhaba işimizi ve firmamızı nasıl daha iyi tanıtabileceğimiz konusunda araştırma yapıyorduk ve yazınıza ulaştık. Faydalı ve açıklayıcı bir yazı olmuş. Deneyimleyeceğiz. Teşekkürler.

Yorum Yaz