SAĞLIK

Tansiyon Nasıl Düşürülür ? (Evde Yapabileceğiniz Pratik Bilgiler İçerir)

Tansiyon
Tansiyon

Bugün anlık olarak nasıl tansiyonunuzu düşürürsünüz ondan bahsedeceğim. Tansiyonu düşürmek için bir kaç ip uçu var bunlardan bir kaçını yaptığınız taktirde tansiyonunuzun düşmesine yardımcı olacaktır.

Evde Uygulayabileceğiniz Tansiyon Düşürme İp Uçları

– Elinizi, ayağınızı ve kollarınızı soğuk musluk suyuyla yıkayarak rahatlayın. Bu tansiyonun düşmesinde yardımcı olabilir

– Limon suyu çok etkili bir tansiyon düşürücüdür. Limon suyunu sıkın, bir miktar su ile seyrelttikten sonra bunu içebilirsiniz.

– Yoğurt yiyin. Tuzsuz ayran için. Ancak bunları yaparken bunların mutlaka tuzsuz olması gerekmektedir. Aksi halde daha da yükselebilir.

– Sarımsak uzmanlar tarafından onaylanmış mükemmel bir tansiyon düşürücüdür.

– Nar suyu ve Greyfurt suyu tansiyonun düşmesinde yardımcı olacaktır.

– Kekikte geçiçi olarak tansiyonunuzun düşmesine yardımcı olur.

 

Eğer küçük tansiyonunuz yüksekse pancar suyu içmenizi tavsiye ederim. Düşmesinde etkili olabilir. Muz yiyip her iki tansiyonun da düzene girmesine destek olabilirsiniz.

14 Yorum Var

  • Benim hiç başıma gelmedi allahtan ama çevremde çok oldu cebimde limon taşımayı düşünüyorum artık 😀

  • Siteniz sayesinde pek çok bilgiyi öğrendim evimde pratik bilgiler edindim çok faydalı bilgiler içeriyor teşekkür ederim.

  • tansiyonun inmesi de çıkması da bence çok tehlikeli bu gibi durumlara çok dikkat edilmesi gerekir

  • tansiyon çok tehlikelidir. o yüzden yaşılarda özellikle olur genelde hep tansiyon ölçelerler bu süreden sonra sürekli tansiyon ölçme ile uğraşırlar

  • İki gun once hic bir sejilde tansiyonum olmamisti ama dedimya hic basima gelmemisti biden tansiyo 15 se ve ufaguda 11 oldu devam eti hemen bir tek limon aldim tamamini tuketim 1 saate kadar 13 * ufak 7 oldu bunlari biliyorum ama basima gelmemisti ama bu uygulamada neler hanki bir daha dusurcu urunleri bilmiyordum simdi onlardanda eyer tekrara olursa mesel pancari bimiyordum muzu bilmiyordum dahada dikatli olmak lazim 60 girdik biz hala genc hiseder yiyecekler tuketiyoruz uzak durmak lazim iyi bir beslenme olarak ozam saglikli yasariz

Yorum Yaz