MOBİL TEKNOLOJİ

Telefon Şebeke Sorunları Nasıl Çözülür ve Nedenleri Neler ?

Şebeke sorunu nasıl çözülür ?
Şebeke sorunu nasıl çözülür ?

Telefon şebeke sorunu nasıl çözülür ? soruya cevap vereceğim ancak geniş çapta bir inceleme olacak. Çünkü her cihaz farklı bir nedenden  dolayı şebeke sorunu yaşıyor olabilir. Bugün ne tür sorunlardan dolayı telefonlarda şebeke sorunu olur bunlardan bahsedeceğiz. Cevaplardan biri sizin sorunuza yanıt oluyorsa çözüm için detaylı araştırma yapabilirsiniz.

Telefon şebeke arızalarının genel sebebi IMEI numarasının sahte olmasından kaynaklanmaktadır. Telefonların bir çoğu yurt dışından gelmekte ve sıkıntı olmaktadır. Yurt dışından gelen cihazlara farklı imei numaraları atarak düzeltmeye çalışsalarda bu her zaman iyi bir çözüm olmuyor. Telefonunuzun imei numarasını internette sorgulayarak cihaz bilgisi ile sizin cihazınız eşleşiyor mu bunu kontrol edebilirsiniz.

 

Bulunduğunuz ortamın baz istasyonlarına olan uzaklığıda oldukça önemlidir. Telefonunuz baz istasyonlarına çok uzaksa veya bir binanın alt katında iseniz telefonun çekmemesi normaldir. Hatta kış ve yaz aylarında telefonların çekim gücünün değiştiği de saptanmıştır; ağaçların yaprakları telefon sinyallerini dahi etkilemektedir. Bu yüzden baz istasyonlarına olan uzaklığınız önemlidir.

Telefonda ki yazılım da önemli hususlardan biridir. Cihazınıza uygun bir rom veya yazılım atmanız gerekmektedir. Yanlış atılan yazılımlar telefonda şebeke sorunu yapabilir..

Telefonda ki sim yatakları kırılmış olabilir. Sim kart takacağınız yerde dikkat ederseniz ince tırnaklar vardır. Bu tırnaklar kırıldıysa aynı şekilde cihazınızda şebeke sorunu yaşayabilirsiniz.

Telefonda ki VTR magnetik sim kart çipi arzası olabilir. Sim kart girişinin çevresinde telefon kasasının içinde bulunmaktadır genellikle. Bu aparat arızalandığında şebeke sorunu yaşayabilirsiniz.

Operatör değişikliği yaptıysanız ve hala eski sim kart kullanmaya devam ediyorsanız bu da sizin şebeke sorunu yaşamanıza sebep o

Telefon şebeke sorunu

Telefon şebeke sorunu

labilir.

Telefonlarda yaşanan şebeke sorunlarının nedenleri genel olarak bunlardır. Bunlar haricinde sizinde yaşadığınız şebeke sorunları varsa yorum alanında belirtebilirsiniz. Herhangi başka bir sorunuz varsa yorum alanından sormayı unutmayınız.

6 Yorum Var

  • Çok tenik bir şekilde anlatılsada teknik şebeke sorunlarını çözmek adına faydalı bir paylaşım olmuş. teşekkürler

  • Valla bizim evin karşısına 10 katlı bina yaptılar artık şebekenin ş si ni bile zor buluyoruz, bakalım bu yöntem yardımcı olur inşallah

  • Telim general mobil.şebeke sorunum telimin ekran camı ve otamatiği deiştikten snra başladı.bazen cekiyo bazen cekmiyo.ekranda şebeke olduğu hlde bile ulaşılmıyo.bazende komple gidiyo.servise gösterdim temizlediler baska sorun gözğkmüyıo dediler yine sorun devam ediyo.en son antenini ve anakartını deiştim yinede cekmiyo telim 2.5 yıllık telofon.başka ne öneririrsiniz?tesekkürler

Yorum Yaz