BİLGİSAYAR Programlar TEKNOLOJİ

Telefondan Bilgisayar Nasıl Kontrol Edilir ?

telefondan-bilgisayara-nasil-baglanilir
telefondan-bilgisayara-nasil-baglanilir

Telefondan Bilgisayar Nasıl Kontrol Edilir ? 

Cep telefonların’dan  masaüstü bilgisayarımızı veya laptop cihazlarımızı çok basit yöntem ile kontrol edebiliriz. Öncelikle bu işlemin ingilizce adını vermek ile başlayayım. Remote Control . Remote control yaparak cep telefonu cihazlarımızdan bilgisayara bağlanıp, bilgisayar üzerinde değişiklik yapabiliriz. Telefonu bir mouse, klavye gibi kullanmaya imkan sunuyor.

Remote Control için benim tercih ettiğim güzel bir uygulamayı tanıtmak istiyorum. İhtiyacınızı fazlası ile çözeceğini düşünüyorum.  Android için denedim herhangi bir sorunu yok. Ancak IOS için deneme fırsatım olmadı.

TeamViewer Remote Control uygulamasından bahsediyorum.  Uygulamayı Google Play üzerinden indirebilirsiniz;

TeamViewer Remote Control

Uygulamayı indirdikten sonra telefonunuzda açıyorsunuz. Masaüstüne kurduğunuz TeamViewer açıp IP adresinizi telefon üzerine indirdiğiniz uygulamanın içine giriyorsunuz.

Daha sonrasında şifreyi de girince karşınıza masaüstü pencereniz açılacak.

TeamViewer Remote Control uygulamasını nasıl kullanacağınıza dair ilk kullanımda bilgi veriliyor. Bu bilgileri kullanarak cep telefonunuzdan basit bir şekilde PC cihazlarınızı kontrol edebiliyorsunuz.

 

 

 

5 Yorum Var

  • çok iyimiş valla.
    pc den pc kontrolü biliyordum da bunu sizden öğrendim. dşarıdayken bilgisayarımı takip edebilirim

  • Aynen pcden kontrol vardı da telefondan pc yi kontrolü duydum ama denedim denerim teşekkürler

  • Daha önce kullandığım bir uygulama. TeamViewer gerçekten bu konuda başarılı. Kullanımı oldukça kolay ve mobil olmasına rağmen güçlük çekmiyorsunuz.

  • TeamViewer uzun yıllardır kullandığım bir bilgisayar ,işim gereği müşterilerimizle uzaktan bağlantı kurmamız gerekebiliyor ve tek tercihim bu programdır. Kullanımı yönünde hiç bir zorluk yaşamazsınız, güzel bir konuyu ele almışsınız, teşekkürler.

Yorum Yaz