MOBİL

Whatsapp Mavi Tikten Nasıl Kurtulabiliriz

Whatsapp mavi tikler
Whatsapp mavi tikler

ÇİFT MAVİ TİK ÖZELLİĞİNDEN NASIL KURTULABİLİRİZ ?

 

 

Son zamanlarda çoğu kişinin başına dert olan çift mavi tik özelliği, kullanıcıların attıkları mesajları karşı tarafın okuyup okumadığını görebilmesini sağlıyor. Yani mesajı okuduğunuz anda, ekranda mavi tik işareti beliriyor. Whatsapp'ın bu özelliğini devre dışı bırakamayız ancak karşı tarafın mesajlarını okunduğumuzu görmesini engelleme şansımız var. Bunun için yapmanız gerekenleri çok basit olarak hemen anlatayım;

 

Telefonunuzu uçak moduna alarak veya interneti tamamen keserek gelen mesaja bakabilir, daha sonra o mesajı silerek Whatsapp'ı kapatıp uçak modundan çıkabilirsiniz. Böylece karşı taraf mesajı okuduğunuzu anlamayacaktır yani diğer bir deyişle karşı taraf çift mavi tik işaretini göremeyecektir.

 

Diğer bir yolu ise örnekle anlatacak olursak;  örneğin size x kişisinden bir mesaj geldi siz Whatsapp'a girdiğinizde onunla olan konuşma penceresini açmadığınız zamanlarda, x kişisinin çift mavi tik simgesini görmesi söz konusu değildir. Ancak x kişisinin attığı mesajın içine girerseniz x kişisi mavi tikleri otomatik olarak görmüş olacaktır. Unutmadan söylemeliyim eğer bu 2.methodu kullanırsanız x kişisi mavi tik görmemiş olacak ancak sizi çevrimiçi görecektir. O yüzden ilk anlattığım yöntemi kullanmanızı tavsiye ederim.

 

 

10 Yorum Var

  • İlk yöntem en mantıklı olanı bence. Çünkü Whatsapp’ı açıp mesaja giremedikten sonra uzun bir mesaj veya birden fazla mesaj ise hepsini okumak için illa ki tıklamak gerekecek. O yüzden ilk yöntem harikaymış 🙂

  • Mavi tikten sonra şimdide ne zaman onlıne oldugumuzun kaydını görebilecekmişiz napıyor bu mark 🙂

  • Ben şahsen çok umursamıyorum ne kimse beni görsün ne de ben kimseyi göriyim. Bu daha çok uyuz ediyor insanları.

  • Bunun dışında derinlemesine whatsapp casusluğu yapmak isteyen kişiler için rus yapımı whatsapp plus’ı tavsiye ederim. whatsapp plus sayesinde seni takip edenlerden senin profiline girenlerden tutun herkesin giriş çıkış kayıtları tutulmaktadır.

Yorum Yaz