GENEL

Yağmurlu Havada Nasıl Giyinilir ?

Yağmurlu havada giyinme
Yağmurlu havada giyinme

Yağmurlu Havada Nasıl Giyinilir ?

Özellikle bayanlarımızın sorun yaşamakta olduğu yağmurlu havalarda hem tarz hem şık hem de ıslanmadan stilinizi bozmak istemiyorsanız, size vereceğimiz ufak tüyolar sayesinde günün yıldızı sizler olabilirsiniz. Yağmurlu havada giyim nasıl olmalı sorusuna bu yazımızda bulacağınız cevaplar sayesinde, kötü hava koşullarına rağmen evde oturmak istemeyecek ve dışarı çıkmak için can atacaksınız.

Yağmurlu havalarda karşılaşılan en büyük problem ayakların, ayakkabı içinden ıslanmasıdır. Günümüzde birçok üretici yağmur ayakkabıları üretmektedir. Çeşit ve desen açısından oldukça geniş olan bu yağmur ayakkabılarından bir tane edinerek, ayaklarınızı ıslanmaktan ve bünyenizi hasta olmaktan koruyabilirsiniz.

Diğer “olmazsa olmaz” dediğimiz parça ise, dar kot pantolon veya termal taytlardır. Termal taytlar sizi yağmurlu günlerde sıcak tutar. Siz hareket ettikçe bacaklarınızın ısınmasına yardımcı olur. Aynı zamanda dar kot pantolonlar hem tarz hem de sıkı tutacağı için bacaklarınızın ısınmasına yardımcı olur. Kesinlikle bol paça veya paçaları uzun altlar tercih etmemelisiniz. Aksi takdirde bütün yerin ıslaklığını paçalarınızın temizlemesine izin vermiş olursunuz.

 

Yağmurlu havada nasıl giyinir

Yağmurlu havada nasıl giyinir

Yağmurlu Havada Giyilecek Kıyafetler

Kullanacağınız şemsiye saçlarınızı korumaya yetmeyecektir. Bunu unutmayın hanımlar… Bu yüzden yapmanız gereken yanınıza şemsiye almış olsanız bile yağmurlu havada şık giyim içinde olmak istiyorsanız fötr şapkalardan edinmeniz olacaktır. Sarı ile siyahın, krem ile kahverenginin uyumunu bilen kadınlarımız için siyah fötr şapka hem günü hem saçlarınızı kurtarmaya yardımcı olur.

Yağmurluğunuzun altına tercih edeceğiniz üstler pamuklu değil mutlaka yün olmalıdır çünkü yünler nemi içine hapsederek göğüs ve boyun çevrenizin sıcak tutulmasına yardımcı olur. Yün kazaklar, yün tunikler ve yün bluzler yağmurlu havada giyinmek konusunda tercih edeceğiniz ilk şeyler olsun.

Bir mağazadan edineceğiniz trençkot veya yağmurluk sayesinde yağmur damlalarının sizi ıslatmasını önleyebilirsiniz. Çünkü trençkot ve yağmurluk gibi kıyafetler, yağmur suyunu geçirmez ve yağmurluk gibi kıyafetler, yağmur damlalarının kıyafet üzerinden akmasına yardımcı olur. Böylelikle ıslanmış gibi görünüyor olsanız bile bir damla yağmur damlası bile sizi ıslatamaz!

Çanta tercih ederken geniş ve büyük özelliklede deri model çanta almanızda fayda var. Deri olması, çantayı yağmur geçirmez kılar ve büyük olması ise yanınıza alacağınız şemsiye, atkı gibi eşyalarınız için daha rahat bir kullanım sağlar.

6 Yorum Var

 • Buun haberlerde dinledim kis gunlerinde kalin giyinmek yerine iki kat ince giyinmek gerekiyormus. Tipki pimapen camlar gibi soguktan koruyormus

 • Yağmurlu havada kalın giyinmek lazım, hasta olup üşütmemek lazım değilmi 🙂 Bayanlar genelde termal kıyafetler içlerine giyerler veya alttan kalın çoraplarda giyebilirler. Faydalı bir makale olmuş.

 • Abicim şimdi size veriyorum taktiği.
  1- Şapkalı hırkayı giyin
  2- Üstüne mont giyin
  3- Montun şapkasını çıkarıp hırkanın şapkasını takın
  4- Siyah bot ve siyah pantolon giyin

  Hem karizmatik hem şık hemde yağmurdan korunmuş olursunuz

 • Birde kışın ortasında veya yağmurun ortasında bir şey yokmuş gibi açık seçik giyinip ben üşümüyorum diyenler yok mu ahh ahh 😀

 • valla abiler dikkatli olmak lazım, soğuk bu kaparsınız şifayı. Düzgün giyinmek lazım.
  İnsan gibi giyin montu çıkın ya, kışın da şık olmayıverin 🙂

Yorum Yaz