İNTERNET TEKNOLOJİ

Yurtdışı Online Alışveriş Nasıl Yapılır

Yurtdışı alış veriş sitelerinden alış veriş nasıl yapılır ?
Yurtdışı alış veriş sitelerinden alış veriş nasıl yapılır ?

Yurtdışından online alış veriş yapmak yerine göre ülkemizden çok daha hesaplı olabiliyor. Türkiye’de alacağınız bir ürünün aynısını yurtdışında ki e-ticaret sitelerinden yarı fiyatına bile bulabiliyorsunuz. O yüzden pahalı bir ürün alacaksanız aynı ürünü yurt dışında ki güvenilir e-ticaret sitelerinde aramanızda fayda var. Bugün yurtdışında ki indirimli ve diğer e-ticaret sitelerine göre daha güvenilir olanların bir listesini paylaşacağım sizler ile. Aralarında daha önce alış veriş yapmış olduğum ve herhangi bir problem yaşamadığım siteler var.

Yurtdışı online alış veriş nasıl yapılır

Yurtdışı online alış veriş nasıl yapılır

Yurtdışı e-ticaret sitelerinde dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Yurtdışı e-ticaret sitelerinde ki sevkiyat yöntemi alanına dikkat etmeniz gerekiyor. Öyle ki, bazı ürünlerin Türkiye’ye gelişi üründen daha pahalı olabiliyor J Yurtdışından bir ürün sipariş ettiğiniz de dezavantaj olarak biraz bekleme süresi oluyor. Genel olarak 3 – 4 hafta içerisinde ürün gelmiş oluyor. Tabi ki bu süreç ilgili siteye ve ürüne göre değişiklik gösterebilir.

Benim de kullandığım veya yakınlarımın kullandığı bir kaç e-ticaret sitesinin ismi var. Buralardan ucuza alış veriş yapabilirsiniz ;

  • Aliexpress
  • Dhgate
  • Alibaba
  • Amazon

İsmini verdiğim bu firmaların web sitesine ulaşarak ürün arayışına başlayabilirsiniz. Dolar bazında fiyat veren firmaların Türk Lirasına çevirebilirsiniz veya ödeme alanında o an ki kura göre dolar, Türk lirasına çevriliyor. Ödemeyi yaptıktan sonra siparişiniz alınıyor. 3- 4 hafta içerisinde belirttiğiniz adrese ürün geliyor.

Yurtdışı e-ticaret sitelerinin çoğunda havuz yöntemi vardır. Nedir bu havuz yöntemi ? Ürün için ödeme yaptıktan sonra paranız direkt olarak ürün temin edici kişiye değil de web sitenin havuzuna gidiyor. Eğer ürünü güvenli bir şekilde teslim alırsanız, onay veriyorsunuz ve paranız kullanıcıya gidiyor. Aynı şekilde ürününüz gelmediğin de şikayet edebiliyorsunuz.

Yurt Dışı e-ticaret siteleri ile ilgili merak ettiğiniz bir nokta varsa yorum atarak sorabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkürler. İyi alışverişler dileriz.

Online yurtdışı alış veriş yapmak ile ilgili aramaları da sizinle paylaşmak isterim ;

Yabancı sitelerden alış veriş nasıl yapılır

Yurtdışından alışveriş yapmak

Yurtdisindan alisveris

Amazondan alışveriş nasıl yapılır

 

4 Yorum Var

  • Ben yurtdışından ayakkabı almak istiyorum vergi gibi bi sıkıntı olur mu ayrıca paypal ile ödeme yapılır mı?

    • Ayakkabı için vergi de herhangi bir sorun olmaz. Hangi firmadan alacağınıza göre ödeme şekilleri değişkenlik gösterebilir.

  • yurt dışından ayakkabı alınmasının tek sıkıntılı yanı 40 günde gelmesi yoksa aliexpress ebay gibi siteler çok güvenilir.

  • Kardeşim yurt dışından pahalı bir el feneri almak istiyorum zevk amaçlı uzun menzilli fiyatları 70 dolar civarında girişte sıkıntı yaşarmıyım

Yorum Yaz