SAĞLIK

Yüzdeki Çil Lekeleri Nasıl Geçer ?

Yüzdeki çil lekeleri nasıl geçer
Yüzdeki çil lekeleri nasıl geçer

Çil Lekeleri Nasıl Geçer ?

Çiller genetik olarak veya güneşin altında çok durmaktan çıkan lekelerdir. Genellikle cildi hassas ve açık tenli olan kişilerde meydana gelmektedir. Çillerin görünümlerini hafifletmek ve ortadan kaldırmak için neler yapabilirsiniz ya da hangi profesyonel tedavi yöntemlerine başvurabilirsiniz sorularına verilebilecek bazı cevapları sizlerle paylaştım işte onlardan bazıları;

Güneşten Korunmak

Çiller güneş altında uzun süre kalma sonucu da oluşabilir demiştik. Bu durumda daha fazla oluşmalarını önlemek için, yüzmeye sık gidiyorsanız yüksek faktörlü güneş kremleri kullanmalısınız. Güneş kremi kullanırken bol sürün ve bir kaç saatte bir bu işlemi tekrarlayın. Bununla birlikte yazın şapka, açık renkli ve serin tutacak ince uzun kollu giysiler giymek de sizi güneş ışınlarından koruyacak ve cildinizin zarar görmesini önleyecektir.

Beyazlatıcı Krem Kullanımı

Güzellik merkezinde ve eczanelerde bulunan beyazlatıcı ve aydınlatıcı kremler, çillerinizin tamamen yok olmasını sağlamayabilir ama renklerinin değişmesinde ve yüzünüzün genel görümünde değişiklikler yapabilir.

Çil Lekesi Nasıl Geçer

Çil Lekesi Nasıl Geçer

Mikrodermabrazyon Tedavisi Yaptırma

Mikrodermabrazyon, cilt lekelerinin tedavisinde kullanılan, basınçlı alüminyum parçacıklarının deriye uygulanıp sonrasında yine basınçla geri çekilmesine dayanan bir yöntemdir. Bu yöntemle cilt yenilenir ve alttaki cilt tabakasının üste çıkması sağlanarak lekeler yok edilir.

Limon Suyu Kullanımı

Limon suyunu sıkın ve içine pamuk batırıp yüzünüze uygulayın. Yüzünüzde 10 dakika kadar kalmasını sağlayın ve sonrasında bol su ile durulayın.

Lazer Tedavisi Uygulama

Lazer tedavisi ile lekeler azaltılabilir veya tamamen yok edilebilir. Lazer yapılan bölgede oluşan kızarıklık, morarma ve renk değişimi normal görülmektedir. Fakat lazerin uzun dönemdeki etkilerinin zararlı olup olmadığı konusunda tartışmalar devam etmektedir. Renklerinin koyuluklarına, lekelerin ciltte kalma sürelerine göre seans süresi ve kaç kere yapılması gerektiğine yetkili uzmanlar tarafından karar verilebilir.

 

24 Yorum Var

  • Doğal görünüm neden bozulsunki çillide insan insandır.İnsanın her hali güzeldir.

  • 6 yaşımdan beri çillerim var her yöntemi denedim olma bir de sizin söylediklerinizi deneyeyim bakalım inşallah faydasını görürüz..

  • İnsanlar çillerden neden nefret ediyor ki. Eğer tüm yüzünüzü kaplamıyorsa gitmemesi için dua edin. Çünkü ayrı bir sempatiklik katıyor.

  • Teşekkürler konu için sevgilimde de pek çok var deneyip buradan tekrardan yorum yaparım.

  • Teyzemin kızında limon suyu işe yaramıştı. Ama herkeste yarar mı bilmiyorum kişiden kişiye değişiyor…Bünyesi farklı oluyor herkesin.

  • Limon olayı doktorlar tarafından eleştirilen bir konu olmaya başladı, bence de biraz sorunlu bir seçenek, onun yerine çilek denesek fena olmazdı.

  • Limon suyu diye bir bilgi vardı. Bu dediklerinizi de uygulayacağım elbette. Sitenizin sıkı takipçisiyim.

  • Cilt lekelerinin giderilmesi için evde kendimizin uygulayabileceği bitkisel birçok yöntem bulunmakta.

  • Bu olaya dikkat etmek gerek çiller çoksa bazı hastalıkların habercisi olabilirmiş dikkat edip bir doktara gidiş danışmak lazım bence

  • bu lekeleri neden çıkartma gereği duyulur ki bence o kadar güzel çocuksu ve masumiyet katıyor ki hem bazı bayanlara bu çok güzel yakışıyor ben doğallıktan yanayım madem bu lekeler oluştu bu şekilde kalmalı.

Yorum Yaz