Hakkımda

Nasıl yapılabilir, güncel konular içerisinde merak edilen cevaplara yanıt vermek amacı ile hizmet vermeye devam etmektedir. Makale gücünü en büyük oranda gündemden almaktadır.

Hobi amaçlı kurulan bu proje seneler içerisinde okurlarına faydalı kaynak haline geldi. Nasıl yapılabilir herhangi bir kuruluşa bağlı değildir. Bireysel olarak açılan websitesinin ilk oluşturulan “hakkımda” yazısını okumak isterseniz aşağıya bırakıyorum 🙂

Meraklısına ilk site kurulduğunda ki yazılan hakkımda yazısı (:

Merhaba sevgili okurlarım, şuan burada bu sayfayı incelediğinize göre bu site veya benim hakkımda bilgi almak için buradasınız. Öyleyse ilk kendimi tanıtmak ile başlayayım daha sonrada yeni projem olan Nasıl Yapılabilir den bahsederim. 1995 yılında İstanbul’da doğdum.Adım Burak. Bilgisayara olan merakım çok küçük zamanlarıma kadar dayanır. Ben 7.sınıfta iken bilgisayar içinde dosyalarla oynayıp simgelerini iconlarını değiştirirdim. Bunları yapmak hoşuma gitti. Bir gün web dünyasından haberim oldu ve benimde bir sitem olmalı dedim. Deyiş o deyiş, kaç senedir bu işlerin arasındayım bunları yapmak artık hobim oldu diyebilirim. Eğer bir işi severek yapıyorsanız o işten çok daha fazla verim alırsınız. Bilgisayar ile olan haşır neşirliğim sebebi ile üniversite seçimlerimi bu isteğime göre yaptım. Yeditepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğini kazandım. İlk sene ingilizce hazırlık sınıfını bitirdikten sonra üniversite eğitimime başladım şuan 1.sınıf okumaktayım.

İnternette sürekli kendimi geliştirmek için bir çok yerden makale okuyorum ve bilgilendirici videolar izliyorum. Şuanda ASP,CSS,HTML,PHP gibi web sitesini oluşturabilecek dilleri yeterli seviyede biliyorum. Şuan internette aktif olan 2 tane web sitem bulunmakta. Bunlardan biri şuanda bu yazıyı okuduğunuz web sitesi. 2014 ayının eylül ayında yeni bir proje olmalı dedim. Daha önceden yapılmamış veya ender sitelerden biri olmasını istedim aynı zamanda insanları okuduğu zaman bilgilendire bilecek bir web sitesi olmasını planladım. Bir gün yine üzerinde düşünürken, her şeyin nasıl yapıldığını anlatan bir web sitesi açmalıyım dedim. Hem kısa kısa bilgilerle açıklayıcı ve yeri geldiğinde görsel öğelerle anlatımı güçlendirecek bir fikir istiyordum ve oldu sonunda. Hayalimde ki web sitesini kurdum.

İnternette okumayı çok severim hatta öyle ki; okumayı,yazmaktan daha çok seviyorum. Gündemi takip edip ilgi çekecek konular üzerine yoğunlaşıyorum. Okuduklarımı iyi bir süzgeçten geçirdikten sonra bu adreste bilgilerimi paylaşıyorum. Sitenin alt yapısını hazırlamak zaman aldığı için içerik olarak zenginleştirmeye çok fazla zamanım olmadı ancak bundan sonra yavaş bile olsa sizlerle bu adreste bilgi paylaşmaya devam edeceğim. Sizinde paylaşmak istediğiniz bilgiler var ise bu adreste yayınlayabilirsiniz. Nasıl yazı göndereceğinize bakmak için buraya tıklayın. Yazılar için yorum atıp web sitesinin gelişmesine sizde katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca yeni yazılarımdan haberdar olmak için Nasıl Yapılabilir’in Facebook ve Twitter hesaplarını mutlaka beğenmenizi ve takip etmenizi öneririm. Bu yazımı okuyarak zaman ayırdığınız için teşekkür ederim. Bana ulaşmak için aşağıda ki sosyal ağ bağlantılarımı kullanabilirsiniz.

https://www.facebook.com/nasilyapilabilir

7 Yorum Var

 • Tebrik Ederim Burak Bey. Gerçekten iyi fikir. Youtube ve diğer sosyal ortamlarla da desteklenirse harika olur kanaatindeyim.

  • Güzel görüşleriniz için teşekkür ederim. Sosyal medya ile ilgili çalışmalara devam ediyoruz.

 • Burak Bey kolay gelsin;
  yazılarınızı çok faydalı buluyorum, sitemde kullanmama izniniz var mıdır ?
  Teşekkürler, hayırlı çalışmalar…

  • Merhaba,
   Yazının altında kaynak belirterek kullanabilirsiniz, ilginiz için teşekkür ederim.

 • Sizi web siteniz üzerinden takip ediyorum hocam paylaşımlarınızı faydalı goruyorum ve takdir ediyorum saygılarıma

 • Oldukça faydalı yazılar paylaşıyorsunuz. Sitenizin içeriklerini ve temasıni da oldukça beğendim. Gerçekten ciddi emek vermişsiniz. Kendi alanınıza yönelik olarak bu web sitesini açmanız da ayrıca isabet olmuş. Naçizane ben de çeşitli çalışmalarda bulunuyorum web üzerinden. Fikir alışverişinde bulunabiliriz.

Yorum Yaz