EĞİTİM

LGS Başvurusu Nasıl Yapılır?

lgs-basvurusu-nasil-yapilir
lgs-basvurusu-nasil-yapilir

Milli eğitim bakanlığı (MEB), Türkiye’de çoğu sınavların yapıldığı, yürütüldüğü ve sonuçlandırıldığı kurumdur. Liselere geçmek için girilen lgs başvurusu nasıl yapılır ve sadece 8.sınıf öğrencilerinin başarılı olup eğitim hayatına devam etmek istediği sınav olanlgs başvurusu nasıl yapılır?

Başka kaynaklardan da lgs başvurusu nasıl yapılır sorusuna cevap bulmak mümkündür. Şimdi biz sorup cevaplandıralım lgs başvurusu nasıl yapılır. İşte en güncel haliyle lgs başvurusu nasıl yapılır sorusuna hep birlikte cevap veriyoruz.

Sınavın Başvurusu NasılYapılır?

8.sınıf öğrencileri lgs başvurusu nasıl yapılır sorusu için ilk olarak sahip oldukları e okul şifreleri ile https://e-okul.meb.gov.tr/ adresine girdikten sonra lgs başvurusu nasıl yapılır sorusuna bulacaklardır çünkü ekranda öğrencilerden istenen bazı bilgiler vardır. Bunlar; giriş kodu, öğrenci T.C kimlik no, öğrenci güvenlik no ve güvenlik kayıt no. Bu bilgilerin hepsi kutucuklar yazıldıktan sonra lgs başvurusu nasıl yapılır sorusunun cevabı karşılık bulmuş olacaktır.

Sınav tarihi ve başvuru hakkında

8.sınıf öğrencilerinin girdiği LGS başvuruları 03-14 Nisan 2019 tarihi arasında olacaktır. Adaylar lgs başvurusu nasıl yapılırı öğrenip başvurusunu yaptıktan sonra sınav giriş yerlerini de 22 Mayıs 2019 tarihinde MEB tarafından açıklandıktan sonra öğrenebileceklerdir. Sınav tarihi ise 1 Haziran 2019. Bunun dışında ayrıca MEB tarafından lgs başvurusu nasıl yapılır kılavuzu yayınlanmakta olup adaylar oradan da bilgi alabilmektedirler.

Yorum Yaz