KİŞİSEL BAKIM

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer

Gözaltı Morlukları Nasıl Geçer
Gözaltı Morlukları Nasıl Geçer

Gözaltı morluklarını tamamen ortadan kaldırmak veya hafifletmek mümkün olabilir. Gözaltı morluklarınızı hafifletecek yöntemleri bir arada toplayıp birleştirdik. Gözaltınızda ki morlukları ortadan kaldırmak istiyorsanız bu tavsiyeleri mutlaka yapınız.

Gözaltı Morlukları Nasıl Giderilir ?

– Güneşe çıkmadan göz çevresi ve gözaltları için özel olarak üretilen koruyucu güneş kremi sürün ve güneş gözlüğü takın.

– Beslenmenizi düzenlemek gözaltı morluklarını geçirmede etkili olabilir. Tuzlu atıştırmalıklar yemeyin çünkü bunlar suyun vücutta tutulmasına neden olur. Ayrıca gözaltı morlukları susuz kalmanın belirtisi olabilir. Günde 8 su bardağı su için.

– Folik asit yönünden zengin besinler tüketmek, B vitamini takviyesi ve balık yağı ile gözaltına masaj morlukları hafifletecektir.

– Uyku düzenini sağlamalısınız. Her gün aynı saatte yatağa girmeye ve aynı saatte kalkmaya çalışın. Yattığınız ortam karanlık, gürültüsüz olmalı. Odanın çok sıcak olmamasına dikkat edin.

– Televizyon ve bilgisayar başında geçirdiğiniz süreyi azaltarak gözlerinizin yorulmasını engelleyebilirsiniz.

– Stresi kontrol altında tutmak önemlidir. Nefes egzersizleri, hobi ve egzersiz programları stresi azaltmaya yardımcı olabilir.

– Dolu sinüsler gözaltında bulunan damarları etkileyerek bölgenin daha koyu bir renk almasına neden olabilir. Sinüsleri düzenli olarak deniz suyu ile (eczanelerde bulabilirsiniz) boşaltmak etkili olacaktır.

Gözaltı morlukları yok etmek istiyorsanız bu yöntemlerin hepsini uygulayarak bünyenize göre göz altı morluklarınızı azaltabilir veya tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz..

7 Yorum Var

  • Tavsiyeleriniz için teşekkürler bilgisayar başında gereğinden fazla durduğumda en büyük sıkıntılarımdan biri de göz altı morlukları inşallah işe yarar.

  • Benim gibi bilgisayar başında fazla zaman geçiren arkadaşların ihtiyacı olacak. Çok önemli bir konuya değinmişsiniz tavsiyelerinizi değerlendireceğim. Teşekkürler.

  • Geceleri geç saatlere kadar bilgisayar başında oldugum için çok morarıyor dikkat etmek gereken birşey bence göz altı morlukları.

  • Ciddi ciddi uyuşturucu çekmiş gibi mos mor göz altlarım var, burada yazanları denemeye çalışacağım inşallah olur insanların garip garip bakmasından sıkıldım

  • Genetik faktörler dışında stres, yorgunluk ve uykusuzluktan dolayı göz altlarında morluklar oluşuyormuş.

Yorum Yaz