BECERİ KİŞİSEL BAKIM

Sabah Nasıl Zinde Kalkılır

Sabahları Nasıl Zinde Kalkılır
Sabahları Nasıl Zinde Kalkılır

Her gün okul ve işi yüzünden erken kalkmak zorunda olanlardan mısınız? O sıcak yatağımızı bırakıp stresli bir güne hazırlanmamız gerekiyor.  Çoğunlukla kendimizde bu gücü bulamıyoruz. Ama ‘’Artık yeter.’’ dediğimiz bir nokta olmalı. Bu yazımızda size birkaç teknik vereceğiz. Öncelikle bir uyku düzeni tutturmak size ve vücudunuza iyi gelecektir. Her gece aynı saatte uyumaya özen gösterin. Uzmanların önerdiği uyku saati 6-10 saat arasıdır. İdeal uyku saati ise 8 saattir. Bir düzen tutturduktan sonra sabahları daha zinde kalktığınızı göreceksiniz.  Bunun bir anda olacağını söyleyemeyiz. Her gün 1 saat daha erken uyumak sizin için bir taktik olabilir.

Sabah nasıl zinde kalkılır sorusuna vereceğimiz en iyi cevap uyuma saatiniz ile alakalıdır. Günde minumum 7 saat uyumalısınız. 7 saat minumum uyuma saati yetişkinler için geçerlidir. Sabah kaçta uyanırsanız uyanın, uyuma süreniz 7 saatin altına düşmesini önermiyoruz. Her şeyden önce günde minumum 7 saat uyumalısınız. Bunu uygulamaya karar verdiyseniz sabahları dinç nasıl kalkılır ile alakalı diğer önerilerimize göz atabilirsiniz.

 Gece uyumadan önce vücudunuzu esneme hareketleri ile rahatlatmak güzel bir uyku çekmenizi sağlayabilir. Aynı şekilde sabah kalktığınızda hafif ısınma hareketleri de yararlı olabilir. Ne kadar zor olsa da sabahları duş almanız ve ya yüzünüzü soğuk su ile yıkamanız en iyi taktiklerdendir. Bitkin olarak kalktığınız sabahlarda pencere önü ve ya balkona çıkın ve güneşe sarılırcasına gerinin bu sizi daha iyi hissettirecektir.

24 Yorum Var

 • 7 saatlik bir uyku idealdir ancak 5 saaten daha az bir uyku sizi 1 gün kurtarır ama her gun 5 saat uyursanız allak bullak olursunuz

 • Bir gece öncesi alkol, uykusuzluk, baş ağrısı çekmemiş biri en az 6 saat uyursa gündüz harika bir başlangıç yapar,

 • 8 saat yat kaçta yatarsan yat zinde kalkarsın aynı zamanda kalkar kalkmaz kahvaltınızı yapın bu çok önemli

 • uyku düzenini kurmak çok zor fakat bozulması çok kolay. Keşke dengeli olsa ya ikiside kolay yada ikiside zor ama hayat işte.

 • aksamdan kalma olmassaniz, sigara içmesseniz, aksam yemegini hafif yer ve vaktinde yatarsaniz sabah dinç kalkarsiniz

 • doru bir konuya değinilmiş yedi saat uyku işte biz bu yüzden yorgun kalıyoruz çünkü 7 saat uyuyamıyoruz.

 • Ne yaparsam yapayım sabah erken kalkabileceğimi zannetmiyorum 🙂 . Uykuyu benim kadar seven yoktur sanırım.Cep telefonumun ekranında dahi “Uyku en büyük aşktır” yazar benim 😀 . Amonyak koklasam fark etmez tadını çıkarmaya çalışıyorum 😀 .

 • Bana bir kişi gösterin ki sabah keyifli olarak uyansın direk o güzelim yataktan kalksın :D.Ben yatağımla mutluyum huzurluyum şimdi bunları okuyanlara ben nasıl diyeyim ki sabah zor kalkıyorum 😀 . O kadar bilgisayar başındasın hiç mi bunları okumadın diyecekler :D. Bizi zor durumda bırakmayın ama 😀 😀

 • sabahları kalkması bazen zor olur ama alışınca kalkılır en iyisi yatsı namazından sonra yatmak olacaktır.

 • En büyük problem geç yatmak ve düzensiz uykudur bunları yapıyorsanız zinde kalkmanız çok zor gerçektende!

 • Bu aralar ihtiyacım olan tek şey sanırsam sabah zinde kalkmak 🙂 yazdıklarınızı hemen deneyeceğim. bakalım başarılı olabilecekler mi gerçekten bu yöntemler

 • Kalkış saatinizi her gün 30 dakika kadar erkene alın ve hedefinize ulaşana kadar buna devam edin.

 • mecburi çalışan insanlar var mesaiye kalan insanlar var hayatın içinden bir gerçek herkez istediği kadar uyku yapamıyor.

 • Sabahları çok yorgun uyanıyorum.Bu yazıda yazanları deneyeceğim. Güne güzel başlamak daha yararlı oluyor..

 • Arkadaslar benim midemde gaz var ben11 yasindayim ama21 kiloyum hap kullaniyorum hapin uzerine bise yemem gerkiyor ne yesem hem kilo adirici hemde dinc olmak icin

Yorum Yaz