BİLGİSAYAR MOBİL Programlar

Mac’te Android Dosya Aktarımı Nasıl Yapılır ?

Mac de android dosya aktarımı nasıl yapılır
Mac de android dosya aktarımı nasıl yapılır

Mac’te Android Dosya Aktarımı Nasıl Yapılır ?

Mac OS’ta normal de android bir cihazınızın içinde ki dosyaları göremiyorsunuz. Windows veya Ubuntu kullananlar için sorun olmuyor ancak hali hazır da bir mac kullanıcı iseniz bu mümkün olmuyor. Google tarafından bu soruna çözüm getirilmiştir.

Android cihazınızın içerisinde ki içerikleri mac üzerinden görmek için Google’ın çıkarmış olduğu Android File Transfer uygulamasını indirip Mac cihazınıza kurabilirsiniz.

Android File Transfer programını indirmek için aşağıda ki adresten yararlanabilirsiniz.

https://www.android.com/filetransfer/ (.dmg file)

Bu uygulamayı indirdikten sonra normal kurulum yapın. Ardından uygulamayı başlatın ve ardından cihazınızın içeriği görüntülenmeye hazır.

Android dosya aktarma programından bir ekran görüntüsü;

Mac android dosya transferi nasıl yapılır ?

Mac android dosya transferi nasıl yapılır ?

Android File Transfer uygulamasını kullanarak MAC OS X de dosya transferi yapmak için öncelikle cihazınızda gördüğünüz dosyaları mac cihazınızın finder alanına yapıştırmanız gerekecek. Dosyaları kendi cihazınıza atıp kullanabilirsiniz. Aynı zamanda android file transfer programı ile dosyaları silebiliyorsunuz. Yeni klasör vb işlemleri de destekliyor. Fakat dediğim gibi dosyalar üzerinde bir düzenleme yapmak istiyorsanız cihazınızın içinde ki dosyaları öncelikle mac cihazınıza kopyalamanız gerekmektedir.

Şuan da mac cihazlarınız da android dosya aktarım işlemleri yapmak istiyorsanız bu yöntem işinizi görecektir diye tahmin ediyorum. Sizin de bildiğiniz bir ek uygulama var ise bizimle paylaşırsanız mutluluk duyarız..

Yorum Yaz