BİLGİSAYAR Programlar TEKNOLOJİ

macOS Sierra Nasıl Yüklenir ?

macOS Sierra Nasıl Yüklerim

macOS Sierra Nasıl Yüklenir ?

Mac işletim sisteminin en son sürümü olan macOS Sierra son güncellemeler ile birlikte artık beta olmaktan çıktı. App Store üzerinden temin edebileceğiniz bu güncelleme, mac cihazınızı son sürüm kullanmanızı sağlayacak.

macOS Sierra güncellemesinde ki yenilikler nelerdir ?

macOS Sierra güncellemesinin en büyük yeni getirisi siri. Artık SİRİ, mobil cihazlar haricinde de çalışabilir durumda. macOS Sierra’ya geçen biri olarak söyleyebilirim ki , gerçek manada kullanışlı.

Siri uygulamasını nasıl kullanacağınıza dair, ne tür sorgulamalar yapabileceğinizi gösterecek küçük bir kılavuz bulunmaktadır. macOS Sierra yüklemesini tamamladıktan sonra keşfedebilirsiniz.

macOS Sierra Siri

macOS Sierra Siri

 

Siri uygulaması dışında, artık iPhone cihazlar ile mac cihazlarınız senkranizasyonlu biçimde çalışabilecekler. Örneğin; iPhone cihazınızda kopyaladığınız bir metini mac cihazınıza doğrudan yapıştırabilirsiniz.

Yine benzer şekilde, artık elinizde ki apple watch cihazlarınız ile mac cihazlarınızı açabileceksiniz.

Anlattığım yenilikler haricinde diğer iyileştirmeleri de macOS Sierra yüklendikten sonra karşınıza çıkacak olan help.apple.com sayfasında kısa sunum şeklinde bir anlatım çıkacaktır. Oradan tüm detayları inceleyebilirsiniz.

Adım Adım macOS Sierra Nasıl Yüklenir ?

  • Öncelikle App Store’ dan Sierra güncellemesini indiriyoruz.
MacOS Sierra App Store

MacOS Sierra App Store

  • İndirme işlemi tamamlandıktan sonra, yükleme işlemlerimize başlıyoruz. Arka planda ki tüm uygulamaların kapalı olduğuna ve şarj cihazınızın takılı olup olmadığını kontrol etmelisiniz.
  • Yükleme işlemi başladıktan sonra şartları kabul edip, ileri butonu ile devam edeceğiz. Mac cihazınız kendini kapatacak ve güncellemeleri yüklemeye başlayacaktır. Siyah bir ekranda yüklemeleriniz devam edecektir.
macOS Sierra Nasıl Yüklenir ?

macOS Sierra Nasıl Yüklenir ?

 

Tüm bu işlemler bittikten sonra artık cihazınız macOS Sierra yüklü bir şekilde açılacaktır.

 

2 Yorum Var

Yorum Yaz