EĞİTİM GENEL

Çalışmalarda Devamlılık Nasıl Sağlanır ?

Çalışmada devamlı olmak
Çalışmada devamlı olmak

Çalışmalarda devamlılık sağlamak oldukça önemlidir. Her işe hızla başlayıp bir anda balonun sönmesi gibi işlerimiz yarım kalabilir. Unutmamak gerekiyor ki bir işin genelde başarıya ulaşması için devamlılığın olması gerekiyordur. Devamlı yapılan iş ve düzen sizi başarıya götürecek olan iyi bir anahtardır. Çalışmada devamlılık nasıl sağlanır sorusuna cevap vermeden önce tam bu konu ile ilgili beğendiğim karikatürü paylaşmak istiyorum ;

Çalışmalarda devamlılık nasıl sağlanır

Çalışmalarda devamlılık nasıl sağlanır

Karikatürde görüldüğü üzere devamlılık işte bu kadar gizli bir başarıya götürme silahıdır. Siz  yapamadım sanırsınız fakat üzerine düşüp devamlı olduğunuz zaman başarıya ulaşma imkanınız vardır.

Çalışmalarda devamlılık getirmek üzere Barış Özcan’ın paylaşmış olduğu “zinciri kırma”  methodu oldukça önem arz ediyor bizler için.

Nedir bu zinciri kırma methodu ?

Zinciri kırma methodun da devamlılık esas alınır. Her gün çalışmalarına devam edersin. Yaptığın bu çalışmalar için bir “çetele” tutarsın. Takvime attığın her bir çarpı o gün ki çalışmaları temsil etmektedir. Atığınız çarpılar birikerek zincir oluşturur. Koskoca bir zincir olduğu için sizi başarıya götürme ihtimali artar. Her gün az olsun ama zincir tam olsun mantığı ile yaklaşabilirsiniz.

Yaptığınız çalışmaların kaydetmek için barış özcan’ın paylaşmış olduğu güzel bir PDF var takvim şeklinde. O güzel kaynağı sizinle de paylaşmak istiyorum;

Zinciri Kırma PDF indir

Ayrıca zinciri kırma ile ilgili video izlemek isterseniz Barış Özcan’ın youtube kanalına girerek videoyu bulabilirsiniz.

 

2 Yorum Var

  • çok güzel bir makale olmuş ellerinize sağlık.Sitenizi hep takip ediyorum sürekli güncelleniyor.Teşekkürler.

  • Zinciri kırma metodu ile ilk defa karşılaştım. pdf dosyasına biraz göz gezdirdim, güzel bilgiler var. herkese tavsiye ediyorum, kesinlikle okumalısınız. barış özcan’ın youtube kanalını da takip etmeye başladım. bu kanalla tanıştırdığınız için ayrıca teşekkürler.

Yorum Yaz